Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Főztem egy nagy kondérnyi...

Főztem egy nagy kondérnyi erőlevest tegnap darált marhából (is), de nem jöttek a vendégek. Lefagyaszthatom a maradékot?

Figyelt kérdés
Szóval van egy jó nagy adag erőlevesem, velős csontból és darált marhából készült. Ha leszűrném, akkor kárba vészne fél kiló darált marhahús. Mit gondoltok, ha a levest alacsony hőfokon sűrűre főzöm, a zöldségeket kiszedem, de a darált marhát benne hagyom, kihűtöm, a zsírjának a részét leszedem, és ezt az alaplevet kis porciókba osztva lefagyasztom, akkor a kiengedés után a húsnak nem lesz szar íze?
2017. aug. 28. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A levet fagyaszd le, a darálthúsból csinálhatsz húsgombócot hozzá, amit szintén lefagyaszthatsz, vagy hortobágyihoz tölteléket, spagettimártást, lasagnába is belerakhatod stb. Szerintem csak úgy natúr nem jó lefagyasztani.
2017. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Az eröleves mindig LESZÜRT tiszta lé, nem pedig darálthússal teli leves!


Szürd le, fagyaszd le a levet, a darált húst meg a legokosabb lenne kidobni, mert abból minden íz kifö (éppen ez a lényege az erölevesnek). De ha ragaszkodsz hozzá, akkor külön próbálj belöle valamit csinálni.

2017. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kidobni??? Aki milliomos, dobja az ki. Csinálj belőle húsgombócot, pástétomot vagy valami hasonlót.
2017. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a maradék zöldségekből Hamis vadasmártást szoktam készíteni, vagy bolognai spagetti szószt, ezeket szintén le lehet fagyasztani.
2017. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Olaszországban is főznek erőlevest darált marhából. És nem szedik ki a húst. Kicsit másképp fűszerezik, más zöldségek is kerülnek bele és tejszínnel be szokták sűríteni vagy egy tojást ütnek a tányérra szedett, még forró leves tetejére, ami összekapja a levesben lévő apró darabokat.
2017. aug. 28. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!