Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Aki tart a konyhájában cserépb...

Aki tart a konyhájában cserépben friss bazsalikomot, petrezselymet és hasonlókat, az minden hónapban vesz?

Figyelt kérdés
Már egy ideje próbálkozom azzal, hogy megmaradjon a konyhában a friss fűszernövény, de nem sikerül. Nemrég úgy hallottam, hogy havonta szoktak újat venni azok, akik használják. Igaz?

2018. máj. 30. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Igaz lehet.. Én kertész ismerősömtől tudom ,hogy a boltban vett 300-500ft fűszernövények max 2 hetet bírnak ki. Érdemes kicsit drágábban venni kertészetben és az ott vásárolt fűszernővényeket fűszernővényföldbe át ültetni. Nekem az így átültettet növényeim évek óta elvannak az erkélye. Télen persze nem a legszebbek de ahogy kijön a jó idő helyre állnak. Az is fontos, hogy milyen fűszernövényt rakhatsz egy nagyobb ládába egymás mellé mert vannak olyanok amik egymástól elszívják a nedvességet. Ennek utána tudsz nézni a neten.
2018. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mansour ***** válasza:
100%
Én magról szoktam ültetni, kertbe vagy akár balkonládába, megfelelő gondozással ez jól működik. Cserepessel talán egyszer-kétszer próbálkoztam, de tényleg nem sokáig bírta és kiültetve sem maradt meg.
2018. máj. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nemrég vettünk bolti bazsalikomot, és koriandert. Kiültettük a teraszra, és ott jól elvannak, a koriander azon része, ami volt, leszáradt, és új leveleket növesztett. A bazsalikom kicsit fonnyadozik, a nap miatt gondolom, rendszeresen öntözve vannak. A nagyobbik magzik a koriander, és a bazsalikom is valószínűleg nemsokára fog, utána nem tudom, mi lesz, ha addig megmaradnak.
2018. máj. 30. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a kertben vannak ládába ültetve, több mint egy éve megvannak.

Megjegyzem a bazsalikom eléggé szeret terjeszkedni, mostanra a bazsalikom erdőből kell kiásnom a többi fűszert :D

2018. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mansour ***** válasza:
100%

"a bazsalikom eléggé szeret terjeszkedni"

Talajtól, körülményektől is függ. Nálunk a menta terjed mint az őrült, a kakukkfű és a rozmaring is jól elvan és terjedget, a bazsalikom is elvan, de nem nagyon akar terjedni.

2018. máj. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sokáig megmarad. Az a titka, hogy alulról kell öntözni, így nem peneszedik be a földje! De ha elfogynak a levelei (imádom a bazsalikomot, mindenhez eszem) akkor veszünk újat. De szerintem azért nem havonta, hanem ritkábban.
2018. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
at is kell ultetni hogy a gyokerei elferjenek es ugy megmarad. kint a kertben szepen elvan
2020. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!