Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Halászlé passzírozás nélkül?

Halászlé passzírozás nélkül?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a bajai (és egyéb dunai) halászlevet nem passzírozzák. Viszont azt nem értem, hogy akkor az alaplében lévő halfej, halfarok és az apró halak összes szálkája ott úszkál a levesben a pontyszelet mellett? Vagy hogy van ez?

Köszönöm!


2018. jún. 17. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Én csak passzírozott halászlét ismerek, pedig bejártuk a Dunát, Tiszát, Körösök vidékét, utóbbinál horgásztanyánk is volt.

De hogy a kérdésedben felmerült problémára is választ adjak, gondolom leszűrik mint a húslevest és akkor nem kell köpködni a cuccot.

2018. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A bajai halászlét úgy szokás tálalni, hogy a leszürt lé van a tálban, a kifött tészta egy másikon és a halszeletek külön tálon(tányéron mellette - és mindenki úgy, azt és annyit szed a tányérjába, ahogy neki megfelel.

A fejet/farkat is fel szokták adni külön tánýeron, mert van, aki szereti ezeket is.


Azaz a lében nem úszkál semmi, emellett a bajai halászlébe csak olyan halat tesznek bele, amit meg is esznek, nincs küln "sürítö" apróhal!

2018. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ahogy előttem is írták tálaláskor aki szereti nem szűri át levet neki benne lesznek a hagyma darabok. Nálunk leszűrjük tálaláskor és külön tesszük a hagymát egy tányérba aki szereti szed magának a levesbe. A tésztát és a halhúst is külön tálaljuk aztán mindenki úgy szedi a sajáttányérjába ahogy szeretné enni.

2018. jún. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jún. 18. 07:21
 5/5 anonim ***** válasza:
33%
Mi sohasem passzírozzuk... pfuj, komolyan :(
2018. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!