Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehetséges olyan italt készíte...

Lehetséges olyan italt készíteni amiben van alkohol viszont nem érződik rajta az alkoholos íz abszolút?

Figyelt kérdés
Inkább tudományos kémiai jellegű lenne a kérdés hogy magát az alkohol molekulát nem-e lehetne valami más vegyülethez hozzákapcsolni. Ízre pl olyan édes lenne mint egy Hell energiaital viszont akár be is lehetne tőle rúgni (50% os alkoholtartalom) de nem lenne alkoholos ízű. Ilyen lehetséges egyáltalán? Vagy van ilyen csak én nem tudok róla?

2018. jún. 22. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A miraculin nevű bogyós gyümölcs mindennek úgymond elveszi az ízét. Alkohollal még nem teszteltem, de akár lehet rá hatással.
2018. jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Hát nekem már sikerült olyan koktélt kikevernek, amin semmi nem érződött az alkoholból, csak utólag. :D

De sajnos összetételre nem emlékszem. Meg abból a buliból amúgy se sokra...


Lehet kísérletezni, agresszívabb aromájú gyümölcslevek és semlegesebb alkoholos italok kombinációja, plusz koktélízesítő szirupok, ki lehet hozni valamit.

Amúgy tapasztalatom szerint emberenként is iszonyatosan eltér az érzékelés képessége.

2018. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni, hogy sok alkoholt ne érezzek ki valamiből, de enyhébb esetben vagy rosszabb érzékelésű embernél lehetnek ilyesmik, engem is érdekel, vajon mi hat ilyen irányban. De csodákat nem várnék. 50% alkohol az brutális, azt szerintem totális képtelenség elnyomni, erős meg minden, nemcsak az íz alapján érezzük az alkoholt.


Bizonyára édes italokban kell gondolkodni, az olyanok engem is megkavarnak, érzem, hogy alkoholos, de sokkal gyengébbre tippelnék (de a tokaji aszút sokkal erősebbnek érzem, mint amilyen, ezért iszom max. egy felest belőle, de inkább kevesebbet, szóval a fene se ismeri ki magát, ha alkoholról van szó).


Molakulaszinten halvány fogalmam sincs.

2018. jún. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hmm #1-es hozzászólás az érdekes és rá is olvasok de a többieknek is köszönöm a választ :)
2018. jún. 23. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!