Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy tudnám a kávédarálómat...

Hogy tudnám a kávédarálómat kitisztítani? Szegfűszeg őröltem benne, és tiszta ragacsos lett.

Figyelt kérdés

Ecettel-szódabikarbónával, hideg zsíroldóval próbálkoztam

..



2018. júl. 12. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen vegyszereket beletenni igencsak rossz ötlet, mert ettöl tönkremegy a daráló, másrészt ezeket gyakorlatilag nem lehet többé eltávolítani belöle, azaz mindenbe belekeröl, amit a darálóba teszel. (Én ezt a kávédarálót kidobnám!)


Legközelebb meg ha füszert darálsz benne, utána vagy cukrot, vagy sót darálj benne jópár menetben, az kiszedi a füszermaradványokat. (A füszeres sót-cukrot fel lehet használni ételeknek - természetesen a füszernek megfelelöekbe)

2018. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Ügyes vagy, mehet a kukába.
2018. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Hideg zsíroldó...?! Azt biztos nem tennék bele.


Nekem kávé- és magdarálóm van kivehető kehellyel, beáztatom, elmosom, akár szer nélkül.

De ha ezt nem tudnám megtenni, akkor hozzávetőleges kirázáson, kitörlésen túl darálnék benne mondjuk kókuszt. Szegfűszeges kókusszal biztosan lennének ötleteim valami édességre s utána már szolidabb lenne a daráló, az már nem okozna gondot kb. semminek.


A szegfűszeg ragacsos? Próbáltál már mazsolát darálni? :D Én szoktam, az, a szegfűszeg és a szerecsendió a három dolog, ami után azonnal beáztatom a kelyhet.

2018. júl. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha sima kávédarálóban nem ajánlatos a kókuszdarálás (én nem tudom), akkor legyen cukor, amit már ajánlottak, szegfűszeges cukor, az teljesen jó.
2018. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, legközelebbre ;) Mostra viszont senkinek nincs ötlete? Amúgy beáztattam azonnal, és nem változott semmi :/
2018. júl. 12. 13:55
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Legalább 4x mosd át akármivel is.


Nagyon okos nagynéném is ledarált diódarálóval szegfűszeget, kimosta szerinte rendesen, alaposan, na ennek ellenére egy tepsi zserbó kuka, mert szegfűszegízű lett. :(

2018. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Ripityára szedve féktisztítóznám, aztán kényszeresen mosnám-öblíteném amit csak lehet, majd törlés, aztán azért még egy kör beleférne. Vagy vennék egy jobbat, erre meg rávésném az avatatlanok, szenilisek, s mellé nagyon bedugult orrúak kedvéért, hogy - most figyelj - szegfűszeg.
2019. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!