Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ramen készítés magyaros módra?

Ramen készítés magyaros módra?

Figyelt kérdés

Első életemben elkészítendő ételnek a Rament gondoltam.

De vannak néhány dolgok amiket nem értek példáúl a liszt.

A liszteken vannak olyanok hogy Bl55 és hasonlók na és hogy ezek mit jelentenek nem igazán tudom szóval megköszönném ha valaki megtudná mondani.


Következő

Ha a tészta megvan jöhet a leves nem akarom túl gondolni sima húsleves csak rakok bele egy kis szója szószt.


E mellé akarok még egy kis pirított sertéshúst és egy vagy két tojást.


Szóval az lenne a kérdésem hogy nagyjábol ezzel a receptel sikerülhet e?

A lisztes kérdés meg ugye adott

Előre is köszönöm a választ.

17F



2018. júl. 30. 14:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos információkat igen tudom hogy a tészta nem csak ennyiből áll a lisztnél a számot nem tudtam hova rakni de mostmár tudom és igen azt is tudom hogy nehéz készíteni tésztát de nem annyira mint azt egyesek gondolják Szódabikarbónát kell használni sütőbe kisütni és a lúgos hatás meg is van oldva a tésztához. Csak a japánok és az Instant Rameneknél egy külön anyagot használnak aminek a nevét pontosan nem tudom de azt a szódabikarbónával lehet helyettesíteni.

A levest olyan anyagokból kéne elkészíteni amit igen csak nehéz beszerezni Magyarban és ezért gondoltam hogy egy egyszerű húsleves szójaszósszal talán egy kicsit hasonlíthat.

Tésztagép van de bár kiszeretném próbálni a tészta mesterek által mutatott tésztakészítést is.


Szóval még egyszer köszönöm a segítő hozzászólásokat.

2018. júl. 31. 18:26
 12/12 anonim ***** válasza:
51%

[link] és [link] van több is, van ami jobban, van ami kevésbé autentikus


több féle is létezik:

[link]


egy kis ingó a tésztáról:

[link]

2019. nov. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!