Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Piacon vettem rukkolát. Hogy...

Piacon vettem rukkolát. Hogy rakjak el, hogy több napig is friss maradjon?

Figyelt kérdés
Általában a lidlben szoktunk, az eláll vagy egy hétig is a hűtőben, ez viszont nem tudom, hogy tudna kicsit tovább friss maradni. Sajnos volt, hogy nem volt időm megszárítani rendesen, és úgy raktam el (a piacit) és másnap már megrohadt sajnos. Szóval a kérdés, hogy hogy tegyem el? Miben lenne érdemes? Rakjak olyan műanyag dobozba, mint a lidl? Olyat is hallottam, hogy ha esetleg teszek papírt mellé, akkor az felszívja a nedvességet? persze előtte azért jól kicentrizem és papírtörlőn leitatom. Valaki, tapasztalat?

2018. aug. 4. 09:33
 1/4 zgyzgy ***** válasza:
100%
Tedd el mosatlanul a hűtőbe, és csak közvetlenül a felhasználás előtt mosd meg.
2018. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nedves papírtörlőbe csomagolom és beteszem a hűtő zöldségtartó fiókjába.
2018. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megmosod,lerázod róla a vizet, de nedves maradjon. Beleteszed egy nylon zacskóba, és a zacskót felfújod, mint a lufit. Begumizod, és sokáig friss marad. Akár egy hétig, 10 napig is. Ha veszel ki belőle, ugyanígy tedd vissza a maradékot.
2018. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mosatlanul már eltettem, akkor jártam meg, mert nedves volt, és tönkrement, megrohadt...
2018. aug. 4. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!