Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehet egész baromfit konfitálni?

Lehet egész baromfit konfitálni?

Figyelt kérdés

Nemrég ismertem meg a konfitálást, mint módszert és nagyon tetszett az eredmény, puha, omlós, nem száraz húsok.

Viszont most egész kacsát akarnék sütni - direkt nem feldarabolva, ez nem jöhet szóba -, és elgondolkodtam, hogy lehetséges-e így is a konfitálás.

A neten nem találtam erröl semmit, viszont csak akkor vágnék bele, ha jó lesz így, mert elrontani nem szeretném, akkor inkább hagyomásnyosan sütöm.

Akinek van ezzel tapasztalata, kérem, írja meg!

Elöre is köszönöm.



2018. dec. 23. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
Lehet, de én megölném, megkopasztanám, és kibelezném előtte. Bááár, ízlések és pofonok...
2018. dec. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Tapasztalatom nincs, és nem is tudnám kipróbálni, nemcsak azért mert rengeteg zsír kellene hozzá, de egy akkora edény is, amiben kényelmesen elfér egy egész kacsa úgy, hogy megfelelően ellepje a zsír, ráadásul beférjen a sütőbe.

Én az egész kacsát speciális kacsasütőben készítem.

2018. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Elvileg ami nekem van kacsasütö, az elég nagy lenne, csak nem tudom, milyen lenne a végeredmény. De lehet, hogy maradok a hagyományos megoldásnál.

2018. dec. 23. 16:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek veled.

Egyébként egészben konfitált galambról és fürjről hallottam már, de konkrét recepttel nem találkoztam.

2018. dec. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!