Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mért nem láttam még soha...

Mért nem láttam még soha száraz kenyeret? Mitől tud kiszáradni a kenyér?

Figyelt kérdés
Nálam megpenészedik, de akkor is teljesen puha, inkább megvizesedik.

2019. jan. 16. 00:34
 1/9 anonim válasza:
100%
Ha nincs elzárva például papír zacskóba vagy másba. Ha szabadon hagyod akkor a külseje nagyon hamar kiszárad.
2019. jan. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

És a penészedés ellen lehet tenni?

2019. jan. 16. 01:00
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Idoben meg kell enni !
2019. jan. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a magasabb nedvességtartalmúból (kenyér) az alacsonyabb nedvessgétartalmúba (levegő) párolog a víztartalma.

Ez persze csak akkor történhet meg, ha a kenyér szabadlevegőn van, nincs becsomagolva, ami gátolná a párolgást, pláne nem nejlonban tartott.

2019. jan. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Megelözheted a penészedést, ha nem veszel olyan sokat, és 2-3 napon belül meg tudod enni. Ha többet vettél, fagyaszd le.

Zárt zacskóban megprnészedik, papírban még soha nem történt ez.

Egyébként a kültéri pára is sokban lehet felelős, párás a lakásod. De attól, ha komoly lenne, nem csak a kenyered penészedne.

2019. jan. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4: Sajnos ez nem kivitelezhető, mert sokszor egy hónap alatt sem eszek meg 1 kg kenyeret, és másfél hét után már penészedik, ha leértékelten veszem, akkor 4-5 nap után már.
2019. jan. 16. 13:11
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocs, nem a 4-esnek, hanem a 3-mas hozzászólásnak címeztem.:)
2019. jan. 16. 13:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is felszelt kenyeret veszek, és párosaval zacskózom, a fagyóban szépen el van. Amikor kell, reggel kiveszek egy csomaggal, mint a kártyavár felállítom, fél óra, óra alatt visszanyeri eredeti állagát. Egyébként pedig sokáig bírja a fagyóban!
2019. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg le lelhet fagyasztani. Akát szeletenként is. Úgy nem fog romlani.


Különben, becsomagolod, penészedik, hagyod szelősen, kiszárad.

2019. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!