Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mihez illik a kurkuma? Tudnáto...

Diavolino44 kérdése:

Mihez illik a kurkuma? Tudnátok javasolni pár receptet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Olvastam nem rég, hogy csúcsszuper immunerosito “koktél” reszelt gyömbér mézzel és kurkumával keverve. Ki is próbáltam, a mezes gyömbér az meg okes volt, de a kurkumatol hanyingerem lett, abszolult nem illett hozza.

Arra gondoltam, hogy keresek fűszereket, recepteket amibe viszont jól illik. Ha esetleg tudtok ilyet

, amibe sokat lehet tenni, akkor ne tartsatok magatoknak.


Köszönöm


2019. ápr. 25. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg húsételbe, zöldségfélékbe, levesekbe, rizsbe illik. De ha "ehetö papirba" csomagolod, vagy gyóygszertári ostyába, akkor önmagában is le tudod nyelni.
2019. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy elég erös íze van, ezért csak óvatosan adagold az ételekvbe
2019. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi kukoricás, rizses húshoz (csirke) szoktunk tenni egy kicsit, úgy nagyon bevált.


Tikka masala isteni találmány és gyömbér is van benne.


A sima curry nekem annyira nem jött be, de sokan szeretik. (curry por egyik fő összetevője a kurkuma)

2019. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én általában paella-ba szoktam tenni, még ha az eredeti recept szerint nem is kell bele. Nagyon jó ízt ad neki.
2019. ápr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
én levesekbe szeretem tenni. Zöldségleves, húsleves.
2019. ápr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2019. ápr. 26. 23:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hallottam, hogy nem csak az immunrendszert erősíti, hanem a kurkuma fogyasztásnak tulajdonítják, hogy Indiában szinte ismeretlenek az öregkori mentális betegségek, az Alzheimer kór, vagy a Demencia, így én gyakorlatilag minden köretbe, szószba teszek egy kicsit egy ideje, nem sokat, hogy ne legyen olyan erős az íze, más fűszerekkel össze tud elegyedni, főleg a paprika az, ami elnyomja, de ekkor abból is lényegesebben kevesebb kell.

Sok kicsi, sokra megy, úgy gondolom, bár lehetséges, hogy nem is annyira 'csodaszer', de én már kezdem megszokni.

Salátákba is egészen jó, nekem a gyömbér inkább az, ami szokatlan, vagy rossz ízű.

2019. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én így fogyasztom, [link] mert nekem nem jön be az íze :-)
2019. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!