Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A rozsdamentes acél pizzaszele...

A rozsdamentes acél pizzaszeletelő/pizzavágó karcolja a tepsit, amiben sült a pizza?

Figyelt kérdés

#pizzaszeletelő
2019. jún. 5. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom teflonosat, zománcosat, kerámiásat ilyesmit biztosan, nem véletlenül nem ajánlják a fémeszközök használatát ezekhez, csak a műanyagot vagy a fát. Azért nem aggódnék, sokat kibírnak.
2019. jún. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megsérti a felületet, inkább deszkán szeleteld fel.
2019. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen igen, mert különben a pizzát sem tudná elvágni
2019. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan tepsiben sütöd, amit féltesz a karcolástól, (a zománcozott kevésbé sérül), de ne a tepsiben szeleteld a pizzát, tedd ki egy fa, vagy műanyag lapra. Az a biztos.
2019. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Láttam már műanyag pizzaszeletelőt, de az meg szerintem a pizzát nem vágja el rendesen...

Akkor kivesszük és úgy vágjuk fel. Köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 5. 14:18
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Pontosan. Nem az eszközt kell műanyagra vagy fára cserélni, hanem a pizza alatt a tepsit.

Kicsúsztatod egy vágódeszkára, ott meg kaszabolhatod amivel akarod. Jobban is hozzáférsz, mert ha mondjuk a tepsi széléig ér a pizza (nyilván) akkor a tepsi pereme megakadályozza, hogy végigvágd.

2019. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Igen, persze!
2019. jún. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Kb. 300 lesütött pizza után: igen, tropára megy tőle. Az első tepsimet sikerült így kinyírnom.


Ha megfelelően ki van olajozva a tepsi sütés előtt, akkor sütés után lecsúszik róla a pizza. Én egy műanyag tálcán szoktam felszeletelni.


A műanyag pizzaszeletelő a vastagtésztás, vagy sok feltétes pizzával nem mindig bír.

2019. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!