Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Le lehet fagyasztani az élesztőt?

Le lehet fagyasztani az élesztőt?

Figyelt kérdés
Van valakinek ilyen tapasztalata?
2008. nov. 13. 08:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Én élesztöt és margarint rendszeresen lefagyasztok,mert igy tudom hogy van otthon mindig,és nem kell rohangàlnom.

Le lehet fagyasztani,semmi baja nem lesz.

De ha nem akarod,akkor van szàritott élesztö is,azt tàrolhatod hosszu tàvon sima szekrényben is.

2008. nov. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Le lehet fagyasztani és ha utána csinálsz belőle valamilyen kelt tésztát, annak sokkal jobb lesz az állaga!
2008. nov. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Le lehet, én is szoktam. És inkább mellőzd a szárított élesztőt, mert az nem mindig kel meg.
2008. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
nyugodtan fagyaszd le :)
2008. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
88%
Le lehet fagyasztani semmi baja nem lesz!
2008. nov. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Lehet sokmindenkinek bevált a fagyasztás, de amit erről én tanultam, ha lefagyasztjuk, akkor az élesztőgombák elpusztulnak és nagy az esélye,hogy nem kelmeg a tészta, de ezt csak úgy tanultam az élelmiszerkémián és gyakorlaton sosem használtunk mirelit élesztőt, de talán boltban sem véletlen, hogy nem lehet kapni.

Ennek ellenére az otthoni fagyasztót lehet kibírja.

Én nem kísérleteznék, mert ha ezmiatt lesz sz.. a süti, vagy a pizza, akkor az gáz.

Szóval én most csak véleményt írtam, nem tapasztalatot, ezért nem is kell komolyan venni.

:-))

2008. nov. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó vagyok, aki le lett 0-ra pontozva.

Tudtam , hogy ez lesz, mert más a véleményem a többiektől, de pont ezért írtam a végére, amit írtam.

Végig kéne olvasni.

2008. nov. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Utolso,nem csak te,de én elsö is levagyok pontozva,és mindenki màs.

Csak nem bosszubol????????????????

Idàig 100 szàzalàkos volt,most utànad hirtelen 84.............

2008. nov. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Pék vagyok,szoktam élesztőt fagyasztani.

És mi pedig azt tanultuk a suliban,hogy a fagyasztástól az élesztőgombák felfrissülnek,nem pedig elpusztulnak.

És tényleg szebb lesz a tészta,mint a frissből.

Nem kell megijedni,hogy fagyasztás után az élesztő nem törik,hanem nyúlik,a hatása sokkal jobb lesz.

De 2 hónapnál tovább semmi képpen ne fagyaszd tovább.


Maszatka

2008. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem szórakozni járok erre az oldalra, hanem , mert érdekes, és néha arra vetemedek, hogy én is leírom a véleményemet, de sajnos nincs idegem lepontozgatni , meg felpontozgatni sem, pusztán nem értem én miért lettem lepontozva.Ennyi. Hate lefagyasztottad és működött,akkor ebből annyit tanultam, hogy ki fogom próbálni. Kösz a tippet.
2008. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!