Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Futtasd fel az. élesztőt?

Futtasd fel az. élesztőt?

Figyelt kérdés

Pls help! Hókiflit. szeretnék sütni anyukàmnak, szeretném meglepni, mire este hazajön, vettem minden hozzávalót, de nem tudom hogyan kell felfuttatni az élesztőt. Valaki leírná részletesen?

L/13


2011. okt. 24. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
belemorzsolod kb.1deci langos tejbe és teszel hozzá egy teáskanál cukrot. Vársz kb 10 percig,amig felfut
2011. okt. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam csinálni, hogy egy kis tejet (1-1,5 dl-t) egy tálba beteszek a mikróba kb. fél percre. Amikor kiveszem megnézem az ujjammal, hogy langyos-e. Ha nagyon meleg, akkor várok pár percet, mert ha nagyon meleg tejbe tesszük az élesztőt, nem fog felfutni. Amikor langyos a tej teszek bele egy csipet cukrot és belemorzsolom az élesztőt. Kb. 10 perc elteltével felfut az élesztő és össze lehet dolgozni a tésztát.


Nagyon aranyos vagy, hogy gondolsz anyukádra, biztosan értékelni fogja! :)

16/L

2011. okt. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Felfut, tehát felforr? Ne haragudj, csak még nem csináltam élesztős sütit, csak sütőporosat.
2011. okt. 24. 17:24
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja, már értem, köszönöm neked is! Megyek is, hogy idejében kész legyen :D
2011. okt. 24. 17:26
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ahogy írták úgy tökéletes. életem első pogácsájába én is felforraltam az élesztőt, azt hittem én is, hogy ha forr, akkor fut...:))

olyan kemény lett a pogi, hogy még a kutya is vicsorgott rá:)

aztán megkérdeztem anyukámat, hogy mit rontottam el, akkor elmagyarázta. egy életre megtanultam, hogyan fut föl az élesztő.

Te is meg megtanulod most, sok sikert a sütihez.

Azért, ha lesz időd légy szíves írd le a receptet is, mert én linzertésztából készült hókiflit ismerek.

2011. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 1-1.5 dl tejet megmelegítesz, de NE legyen forró!

Ebben nem nagyon, de valamennyire belemorzsolod az élesztőt, teszel bele kb. 2 kanál cukrot és lisztet. Majd meleg helyre teszed (pl. radiátor közelébe, bár nem fontos, csak ne legyen rányitva mondjuk az ablak.), majd megvárod még szépen felkel-> 10-15 perc.

2011. okt. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*felfut
2011. okt. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Felfut=olyan, mintha buborékos lenne, és feljön a tej tetejére.
2011. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nah, sül :)

Köszönöm mindenkinek, remélem finom lesz. Itt a recept, aki kérte, én is ma találtam, mondom anyu imádja a gesztenyés sütit és pont délutános, meglepem vele, csak rögtön az első mondatnál elakadtam :D a többi egyszerű volt, sütöttem már, csak valahogy mindig sütőporos receptekből.

[link]

2011. okt. 24. 17:59
 10/12 A kérdező kommentje:
Na jó, nem tudok írni, nem sül, kel. Nem mindegy :)
2011. okt. 24. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!