Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi a legjobb dolog, amit egy...

Mi a legjobb dolog, amit egy kis Worcester-szósszal csinálni lehet? Milyen ételekbe szokták használni?

Figyelt kérdés

2019. okt. 8. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hús- vagy más leves, húsok pácolása, bolognai szósz.
2019. okt. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Kidobni pl.
2019. okt. 9. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én házi készítésű BBQ szószba szoktam tenni legtöbbször.

Mézet lekaramellizáljuk, hozzá adunk ketchupot, a worchester szószt, lehet egy kevés mustárt is. Ez kencének is jó sült húsokra, csak a vége felé kell rákenni.

Sütőtök mártásba is dukál, valamint húsok pácolásához. Persze nem fullra abban áztatni, csak hozzá adni az egyéb összetevőkhöz.

2019. okt. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Húslevesbe 1-2 cseppet szoktam tenni, tatárbifsztekbe kihagyhatatlan, de szoktam csinálni borjú párizsiból krémet, tatárbifsztek ízesítéssel és abba is nagyon jó.

Zöldséges kínai tésztába is jó.

2019. okt. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos koktélokhoz, pl. Bloody Mary-hez is jó, húspácnak, bbq szószba, darált húshoz (pl. hamburgerpogácsába), más ízvilágú pörköltekhez.
2019. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én bármilyen rakott ételre (rakott krumpli, rakott karfiol, rakott káposzta, rakott kel stb.) nagyon szeretem, borzasztóan illik hozzájuk. Ezeken kívül jó például még levesekbe és főzelékekbe, pláne olyanokba, amikbe ecetet tennél, ahelyett (bableves, lencsefőzelék stb.). De csomó minden máshoz is lehet használni, érdemes kísérletezni.


Sokáig egyébként én is úgy voltam vele, hogy nem tudtam egyáltalán, mire jó. Szóval ha néha-néha vettem is egy üveggel, mert egy recept megkívánta, utána a maradék évekig ott állt a hűtőben, és csak kerülgettem. Mostanra viszont nagyon megkedveltem, és nemcsak főzéshez használom, ha úgy adódik, hanem a kész ételeket (lásd fent) is bátran ízesítem vele evés közben.


Még annyit hozzátennék, hogy Worcester-szószt ma már rengeteg cég készít, és ezek akár ízben is komolyan eltérhetnek egymástól. Én az eredeti, a Lea & Perrins által gyártott változatot szeretem a legjobban, ők találták fel az egészet közel 200 éve, ők ismerik az eredeti receptet, a piacon forgó többi termék alapvetően csak másolat. Úgyhogy mióta találtam boltot, ahol be lehet szerezni, én általában ezt veszem.


[link]

2019. okt. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A folyami rák Worcester-szósz nélkül ízetlen. (Rejtő)
2019. okt. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
krumplipurebe szeretjuk, de altalaban sutoben sult husokhoz hasznalom a csirket kiveve. izles dolga, ki mihez kivanja
2019. nov. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!