Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért akadnak ki a legtöbben...

Miért akadnak ki a legtöbben a Nattó-tól? Ez egy ázsiai erjesztett szójabab. Én szerintem se az illata nem vészes íze meg nem is túl erőteljes. Mégis sokakat meglehet kínozni vele.24f

Figyelt kérdés

Hozzá tudtam jutni ehez az ételhez, és meg kell mondjam nem is volt rossz. Nem lesz a kedvenc csemegém, de azért hogy büdös, vagy undorító vagy bármi ilyemi lenne azt tuti kijelenthetem hogy NEM igaz. Az íze nem is túl erős, erősebbre számítottam. Mondjuk én szeretem a kínai és ázsiai ételeket, a Pho leves ( normális, nem zacskós) nagyon finom és rengeteg ázsiai étel van még amiket igazán szeretek, de ezeket nem találod meg a sarki "kínai"(magyarosított kínai) büfében.


Viszont a kérdés: Miért akadnak ezen annyira ki, hogy vannak youtube-videók, ahol majdnem hányka tőle. Igaz, én a Pálpusztai sajtot is szeretem a grogonzoát meg imádom xD


2019. nov. 4. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Mert rothadt, nyálkás, büdös babot nem szívesen esznek az emberek.
2019. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De alvadt vért, bélbe töltött füstölt húst ( kolbász), mindenféle belsőséget, illetve rohadt halat ( szardínia) azt igen? :D
2019. nov. 4. 21:34
 3/8 anonim ***** válasza:
nattot még nem ettem (de ennék) tempeht viszont igen, és az nagyon tetszett
2019. nov. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
"De alvadt vért, bélbe töltött füstölt húst ( kolbász), mindenféle belsőséget, illetve rohadt halat ( szardínia) azt igen?" (A szardinia miért lenne rothadt????) Egyébként IGEN!!! NYAMI-NYAMI!
2019. nov. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En is szeretem de ritkan jutok hozza.
2019. nov. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Wow! Bex@rás hogy mennyire egyezik az ízlésünk! 😀


Azt hittem hogy a legtöbb magyar embernek nincs gyomra az ilyen "bizarr" ázsiai ételekhez.


Én amúgy igazi "perverz" vagyok kaják tekintetében.

Nálam a natto az alap; imádom, az íze egy kissé az érett sajtra emlékeztet, a legjobb főtt rizzsel, újhagymával, japán mustárral - esetleg jó csípős angol mustárral - és "speciális nattohoz illő szósszal", de főleg nyers tojással:

[link]


Az egyik fő beszerzési forrásom: [link]


De amúgy annyira megszerettem ezt a "bizarr ételt", hogy vásároltam is egy olyan gépet, amivel házilag is elő tudom állítani. Konkrétan ezt a típust:

[link]


Amúgy nálam a nattó mellett ugyanúgy nagy favorit a Pho, akárcsak a kimchi vagy (hardcore kategóriás szinten) a büdös tofu, vagy a száznapos tojás.

2019. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a 100 napos tojast de kiprobalnam :D meg a kimchit is. Maangchinak nagyon jo kimchi receptjei vannak
2019. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért, mert szerintük undorítóan néz ki. Nekem van olyan ismerősöm, aki szerint az olvadt sajt is undorító. Én eddig csak nattós onigirit ettem japán boltban, de nekem nagyon bejött. Mondjuk én szeretem az fura meg szagos kajákat, mint a büdös sajt, az algasaláta vagy éppen a szardella (nem szardínia).
2020. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!