Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért szeretik ennyien a...

Miért szeretik ennyien a tipikus magyar konyha ételeit?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanokra: töltött káposzta, bundáskenyér, pacalpörkölt, körömpörkölt, zöldbab főzelék, tökfőzelék, bejglik.


Személyes véleményem: nagyon nem bírja a gyomrom a zsíros , olajos ételeket. Mikor egy bundáskenyeret vagy egy töltött káposztát kellene megennem, elhánynám magamat.

Ti mit gondoltok?

Miért szeretjük ezeket az egészségtelen ételeket?



2020. jan. 15. 22:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

Pacal

Köröm bleee


De a töltöttkáposzta nálunk minden, csak nem zsíros.


Bundáskenyeret is csak akkor eszem meg, ahogy a lángost is, ha nem tocaog az olaj an..



Ezeken nőtt k fel.

Én magam gyakran nem magyarosat főzök, de a 1,5 évesen is azt szereti.


Amig naturabb dolgokat evett, kb tömni kellett. Bezzeg a nokedli marhapörkölttel simán csúszott neki 1 Évesen

2020. jan. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

En azert szeretem, mert ha jol van elkeszitve, nagyon finomak. Sot, egeszseges verziojuk is letezik nemely fogasoknak!

Amugy senki nem kenyszerit, hogy egyed.

2020. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 hollófernyiges ***** válasza:
81%
Nem mindenki olyan egyszálbélű, mint te.
2020. jan. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a körömpörköltet, egyszerűen isteni finom. :) Anyum nagyon kevés zsiradékkal +vízzel teszi fel a hagymát, így kb csak annyi zsír van benne, ami a húsból jön ki. Kihülés után az is könnyen leszedhető a tetejéről.

Különben meg egy kis zsírtól nem lesz semmi baja senkinek, nem ezen kell élni, havonta egyszer kétszer meg belefér.

2020. jan. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Ezek közül egyiknek sem kell kifejezetten zsírosnak, pláne olajosnak lennie. Talán a pacal meg a körömpörkölt a húsból adódóan, de azokba nem is igazán kell plusz zsírt tenni, a többi csak akkor egészségtelen ha rosszul van elkészítve.

A töltöttkáposzta, székelykáposzta kifejezetten diétás is tud lenni ha jó húsból készül, nem tocsog a zsírban, utóbbiban nincs is szénhidrát csak hús meg savanyú káposzta. A bundáskenyeret lehet teflonserpenyőben, minimális zsíron sütni, a babfőzelék, tökfőzelék alapja zöldség, ha nem habarod be olyan vastagon hogy megáll benne a kanál hanem hígabbra hagyod, kifejezetten könnyű ételek. A bejgli pedig desszert, nem nehezebb étel mint egy más országból származó hasonló sütemény, csak nem kell egy tálcányit betolni belőle.

2020. jan. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Mert ku*va finom, egyszerűen imádom pl 1 éves koromba már körömpörköltet ettem, májat ettem, pacalt, az ilyen undoritó tápszereket meg se tudom enni és semmi bajom sincs se a súlyommal se az egészségemmel. Ha tehetem csak magyarosan főzök, persze szeretem más országok konyháját is.
2020. jan. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert finom és olcsó.
2020. jan. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Nálam a töltött káposzta, zöldbab főzelék, tökfőzelék minden, csak nem zsíros.


Rántott hússal, sült krumplival nincs bajod?

2020. jan. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Pacal,körömpörköltött,tökfözeléket utálom,bundás kenyeret ritkán eszem ,viszont egy finom zöldbabfőzelék,vagy borsófőzelék jól elkészítve nagyon szeretem ,bejglit meg karácsonykor eszek és kész .én magam nem fözök túl zsirosan.mert nem szeretem.
2020. jan. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Mert ezen nőtték fel, ezt szokták meg. A kinaiak szeretik a csípős eteleket, a japánok a szusit, stb. Mindenki azt szereti leginkább, amiben felnőtt.
2020. jan. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!