Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ausztria, Németország és...

Ausztria, Németország és Svájc konyhájára mi jellemző? Milyenek a jellegezetes vagy a hagyományos ételek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 4. 18:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Németországnak tartományonként más. Nem lehet így általánosítani. Csodálkoznék ha Svájc nem így lenne olasz francia és német hagyományú kantonokkal.
2020. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy tartományonként más, de pl. nemzeti ételük vagy talán a leghíresebbek, úgy mint nálunk a töltött káposzta, gulyás, paprikás csirke, stb?
2020. márc. 4. 19:51
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

NINCS Németországnak "leghíresebb" étele, mert minden tartományban másként esznek, és teljesen más az, ami arra jellemzö lehetne.

Ugyanez érvényes Svájcra is, Ausztria kicsit más, mert a legtöbb ottani híres étel ugyanaz, mint MO.on ami megszokott.

2020. márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2020. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te vagy rágyógyulva a többi német - osztrák - stb. témára is???

Mi lenne, ha használnád a guglit???


Pl: "hagyományos német ételek" v. hasonló keresőszavakkal...

2020. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Pl északnémeteknél télen jellemző a grühnkohl vagy braunkohl, beregenwursttal vagy kasslerrel. A bajorok ezt meg nem ennék. Bréma környékén pl van knipp, ami hasonlít nagyon a mi májashurkánkra. De 150 km-rel délkeletre már nem kapok. Türingia híres még a vendéglátásáról.


De ha egységes dolgot akarsz, akkor currywurst-pomes (ala Schimanski) meg döner (ami igye török, de az mindenhol van és mindenki ismeri, mellesleg berlini török találta fel, innen vették át a török törökök.

2020. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Svájciak étele a rösti, sajt fondue, fondue chinoise vagy bourguignonne, Chässchnitte. Mindenhol nagyon szeretik a Schpätzle-t. Ausztriáról Semmelknödel és Kaiserschmarrn jut eszembe. Schnitzel Pommes mindenhol menő és a különböző Wurstok :) tényleg vannak kantononként különböző specialitások.
2020. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
A raclette-t kihagytam, az is Svájci :)
2020. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 geza tozser ***** válasza:
51%

Ez a kérdés érdekes volt, több részből.


A KÉRDÉS magyarul iródott, amire (természetessen?) jött

a válasz is... NÉMETŰL.


Ezek szerint a "többség" tud németűl?

Vagy a GOOGLE-t használja?

2020. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Feltételeztem, hogy akit ennyire érdekel a különbözö német területek konyhája, az valószínüleg tud is németül.

Ezért nem gondoltam volna, hogy egyeseknek ennyire gond, nekem természetes volt, hogy megérti, aki kérdezte.

Ö egyébként nem reklamált, sem itt, sem privátban, ellentétben az utolsó válaszolóval.

Ha a kérdezönek gond lett volna, akkor visszakérdez, de mivel nem tette, szerintem megértette a linkeket.

2020. márc. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!