Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ki hogy szereti a kőrözöttet?

Ki hogy szereti a kőrözöttet?

Figyelt kérdés
Én a péki féle kőrözöttre esküszöm, ami az alábbiakból áll.: túró, tejföl, vagy natúr joghurt, pirospaprika, őrölt bors, egy fej vörös hagyma, egy fej lila hagyma ( ezek semmi esetre sem lehetnek kevesebbek, csak több lehet belőlük) valamint a péki féle kőrözött tartalmaz még felkockázott kovászos uborkát és a vele pácolódott fokhagymát.

2020. aug. 31. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb hagyma kockákkal, hogy ropogjon a fogam alatt. Jó fūszeresen, köményt õrölve, lazán.
2020. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül juhtúróból. És házi vajat is teszek bele. Emellett reszelt hagyma, bors, csípős paprika, őrölt kömény, és nagyon kevés tejföl.

Ez a kedvencem, de nem mondom, hogy más körözöttek rosszak. az öcsém pl. tehéntúróból csinálja, azt is megeszem, csak szerintem a juhtúróból jobb. Illetve, ők pirítóssal eszik, én friss kenyérrel jobb szeretem.

2020. aug. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Túró, nagyon kicsi joghurt, só, bors, fűszerpaprika, őrölt kömény, apróra vágott vöröshagyma és petrezselyem. Ezt 1 napig hagyom a hűtőben állni, addigra összeérik. Utána lehet enni friss kenyérrel, és sózott lila hagymával.
2020. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

A magasan a legfontosabb, hogy mindenképpen rövid ö-vel írva szeretem a legjobban.


Ami az általad leírt fűszerezést illeti, kömény nélkül nem körözött a körözött, illetve ha már megemlítetted a hagymák mennyiségét (ami nem lehet kevesebb) érdemes lett volna legalább a legfőbb alapanyagok mennyiségét megemlíteni, hogy legyen valami értelme.

Mert mondjuk 5 deka túróhoz túlzás lenne 25 deka (1 vörös, 1 lila) hagymát hozzávágni...

Egyébként én kb 1/3 arányban keverek juhtúrót a tehéntúróba.

2020. aug. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Én is úgy, ahogy a 4-es válaszoló, azaz a körözöttet szeretem és nem a kőrözöttet. Egyébként pedig viszonylag sok hagymával, ellenben minimális mennyiségű köménnyel szeretem, és puha kenyeret és zöldpaprikát eszem hozzá.
2020. aug. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Nekem a nyers hagyma hasfájást okoz sajnos, így meg szoktam dinsztelni a vajban.


Túró és juhtúró felesbe, jó zsíros tejföl, vajban dinsztelt hagyma, édesnemes ami a csövön kifér, egész köménymag, bors, só.


Koviubi, paprika megy mellé.

2020. szept. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Túró,joghurt,ecetes uborka bele só,turbolya,paradicsomos hal .
2020. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mustafa33 ***** válasza:
58%
Nagyon.
2020. szept. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hagymával, ami lehet sima vöröshagyma, de lilahagymával sem utolsó. És persze legyen benne kellő mennyiségű pirospaprika is, de ne annyi, hogy csípős legyen.
2020. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Nálunk így készül: túró, tejföl, hagyma (vörös vagy lila), só és pirospaprika. Ennyi.
2020. okt. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!