Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Üdv! Az alap, egyszerű körözöt...

Frusa kérdése:

Üdv! Az alap, egyszerű körözöttet szeretném elkészíteni, juh és tehéntúróval vegyesen . Nem szeretném túl krémesre . Fűszerpaprikán, hagymán kívül még mi kell bele?

Figyelt kérdés
2017. febr. 6. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi fokhagymát teszünk bele, tejfölt, sót, borsot, ha én nem eszek belőle akkor kevés köményt (én nem szeretem a kömény ízét).

Só lehet, hogy a tiédbe már nem is nagyon kell, ha a juhtúró elég sós.

2017. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Köménymag,őrölt bors,kevés só(mert a juhtúró sós),tejföl(egy két evőkanál, hogy keverhető legyen)
2017. febr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Kis vajat, vagy natúrkrémsajtot tejföllel kikeverem. Teszek bele apróra vágott lilahagymát, sót ,tört pirospaprikát és a túróval simára kikeverem. Őrölt köményt is lehet beletenni. Ha nem szereted krémesre,akkor a túróval csak óvatosan keverd össze.
2017. febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 aperitif ***** válasza:
Én csak juhtúróból szoktam a körözöttet készíteni, vajjal kikeverem, apróra vágott hagymával, fűszerpeprikával, köménnyel (ha valakit zavar a mag, lehet őrölt kömény is), mustárral ízesítem. Ínyencek tehetnek bele egy evőkanálnyi sört is. Ha tehéntúróval csinálod, akkor kóstold meg, és szükség szerint sózzad.
2017. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Maradhat kissé rusztikus a túró, ha ennél krémeebbre szeretnéd, akkor egy kevéske tejföl, vagy puha vaj.

Fűszerek ízlés szerint, reszelt v.hagyma, préselt fokhagyma, kis őrölt kömény, bors, egy kevés pirospaprika, és nagyon pikánssá teszi egy kis mustár.

A sóval tényleg legyél óvatos, a juhtúró miatt.

Csak villával dolgozd el, nem kell hozzá semmilyen gép sem.Közben lehet kóstolni, de akkor az igazi, ha néhány órát érnek az ízek.

2017. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A felsoroltakon kívül mi egy kevés törtpaprikát is kevertünk bele, ízlés szerint csípőset-csemegét.
2017. febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Hagymát soha nem teszek bele. Dijoni mustárt és kevés (!) fokhagymát igen.
2017. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Google
2017. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat , megpróbálom az összetevőkből az ízlésem szerint összeállítani . most már tudom azt is , miképp befolyásolhatom az állagát is .
2017. febr. 6. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!