Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ha a tortilla spanyol, akkor...

Ha a tortilla spanyol, akkor a dürüm miért török?

Figyelt kérdés
Értem, hogy ők rakták össze, de akkor is zavaros. A dürüm török, a taco mexikói, de mindkét étel tortillával készül, ami spanyol. Vagy nem tortilla csak nagyon hasonlít rá?
2020. nov. 30. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Másik ország, másik nyelv, más elnevezés. A zsemlét is minden országban másképp hívják.
2020. nov. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

A pizza meg olasz.


Mindegyik egy tészta étel. De más az eredeti tészta receptje, más a készítése, a hozzávalók, meg kb minden. Csak annyi hogy tészta az alapja. Amúgy a taco, a pita és a tortilla lap is másabb szerintem.

2020. nov. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Ezek eredetileg különböző - bár nagyon hasonló - ételek, ne tévesszen meg az hogy a magyar gyrososnál 600 forintért mibe csomagolják a kajádat. A dürüm az magának a (török) ételnek a neve amikor a hús bele van tekerve a lepénybe, a lepény neve törökül yufka. A tortilla egy más fajta lepény, amiből például burritot vagy tacot lehet készíteni, ezek meg spanyol/dél-amerikai ételek.

A sima, vaslapon süthető kenyérlepény tulajdonképpen minden ősi nemzet/kultúra konyhájában megtalálható, valószínűleg egymástól függetlenül alakult ki több helyen. Az oka gondolom az hogy ez az egyik legegyszerűbb módja a gabona feldolgozásának, fogyasztásának. A naan, piadina, tortilla, pita, arepa, chapati mind erre a témára variációk. De most már kiváncsi lettem, megkerestem milyen kenyérlepények léteznek: [link] jó sokféle, és logikusan valószínűbb hogy a szlovák, mexikói őslakos és indonéz változatokra helyben jöttek rá, nem pedig egymástól vették át.

2020. dec. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A dürüm NEM tortillával készül eredetileg, csak hasonló hozzá (meg a palacsintához is)

A tacohoz meg ugyan tortilla kell, de az eredeti ottani étel.


A spanyol tortilla eredetileg egész más étel, semmi köze ahhoz, amit a tacohoz használnak, azt a spanyolok hozták el Közép-Dél-Amerikából, nnnan származik.

2020. dec. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!