Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogyan csináljak mochit és...

Hogyan csináljak mochit és dangot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szereztem be rizslisztet, de utána láttam neten, hogy csak mochiko (ragadós,cukros) rizslisztből jó, amit én nem igazán tudok beszerezni. Sima rizslisztből nem tudok csinálni, vagy nincs hozzá valami más recept amihez ez is jó? Ráadásul van pár recept amiben mikrózzák vagy gőzölik a tésztát, viszont nekünk se mikrónk se gőzölőnk nincs.

Dangot is szeretnék csinálni, amihez szintén rizsliszt kell, ahhoz is csak a mochiko jó, vagy szerintetek lehet simával is? Soha nem csináltam meg egyiket se 😅

Szóval ehhez a kettőhöz van valakinek valami bevált receptje ami sima rizslisztből van, és nem kell mikrózni vagy gőzölni, vagy adjam fel?



2021. jan. 9. 16:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de ez így elég reménytelen. Mochit tudsz venni, ezt biztosan tudom és egyszerűbb, mint mindent megpróbálni helyettesíteni.
2021. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
gőzölő betétet párszáz ft-ért lehet kapni - beteszed egy nagyobb fazékba, aminek az alján kevés víz van, és már mehet is a gőzölés...
2021. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A rízslisztet kb úgy tudod használni mint a búzalisztet. Rántásba, habarásba, kevert tésztás sütibe. Gyúrt vagy kelt tésztát nem lehet csinálni belőle.
2021. jan. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, sejtettem hogy ez így nem fog menni :/ sajnos az én megyémben még nem találtam egyik boltban se mochit, de hátha összefutok vele valahol :)
2021. jan. 9. 19:49
 5/16 anonim ***** válasza:

[link]


Ennyi.

2021. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Elég bonyolultnak tűnik és speciális dolgokkal készítik, szerintem házilag ez nem lesz ugyanolyan soha. Egyre több helyen lehet kapni, amúgy én ma az Auchan nemzetközi részénél is láttam, nem csak ázsiai boltokban.

2021. jan. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ötös: sajnos rendelni sincs lehetőségem, már nézegettem neten, de köszönöm :)
2021. jan. 10. 09:03
 8/16 A kérdező kommentje:

Hatos: igen, nagyon sok fajtája van a mochinak, ez elég bonyolultnak tűnik, és szerintem az alapanyagokat is ők állítják elő. Én kész alapanyagokat kerestem hozzá, úgy azért sokkal egyszerűbb :)

Meg fogom nézni az Auchanban, köszi!

2021. jan. 10. 09:07
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Miért nincs lehetőséged rendelni???? Ne mondd, hogy felétek nem jár semmmiféle futárszolgálat!
2021. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem kamasz és az anyukája fél. Mindig ez szokott lenni itt az oldalon. Anya nem mer rendelni.
2021. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!