Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ha a gulyásba tehén helyett...

Ha a gulyásba tehén helyett malachúst rakok akkor azt hogy lehet nevezni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 18:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Gulyásleves sertéshússal, sertésgulyás, valami ilyesmi.
2021. márc. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a marhánál gulya van és gulyás leves, akkor sertésnél kondás van tehát gondolom kondásleves :D
2021. márc. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Asszem a prosztóbb éttermekben is sertést tesznek a "gulyásba", mert az olcsóbb, mint a marha.

Tehát probléma áthidalva.

2021. márc. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem ugyanúgy gulyás leves. Mi SOHA SEMMIT nem csinálunk marhával, mégsem nevezek át minden ételt, ami hagyományosan marhával készülne. Semmi értelme. Képzeljétek, nekem a húslevesem is inkább zöldségleves, mert nem teszek bele húst, csak egy pici zsírt, még sem úgy jön hozzám oda a családom, hogy "na kész a zöldségleves?".

Vagy ott van a lasagne. Kb minen háztartásban máshogy készül, mégis mindenki lasagnenak hívja ha már kerül bele tésztalap legalább, meg darálthús. Vagy a brassóiaprópecsenye. Egy kezemen megtudom számolni, hány ismerősöm csinálja sertésszűzből, mégis mindenhol brassóinak hívják, még a csirkéből készültet is.

2021. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
4es én még csak most kezdtem el főzni szoval lehet én vagyok még tapasztalatlan, de a húsleves hús nélkül hogy lehet húsleves csak azért mert van bene egy kicsi zsír? Húslevest még nem csináltam.
2021. márc. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%

#4: De hát az inkább nem is húsleves, hanem inkább erőleves. :)

(Imádom mindkettőt, vagy mindhármat, lényegtelen számomra, hogy hús, zöldség, vagy erőleves. Mindegyiket főzzük, és "sárga leves" a neve a gyerekeknél, azaz nincs berántva pirosra, mint a gulyás). :)

Pizzát, tepsiben szoktunk sütni, szépen sávonként felosztva, ki milyen feltéttel szereti -de ez off.:)

Azt a tippet viszont köszi, hogy miből kell (lehet) jó brassóit csinálni. ;)

Marhát amúgy mi is ritkán veszünk, mert egyrészt drága, másrészt macerás elkészíteni. Pedig imádjuk.

(sokkal-sokkal tovább kell főzni, hogy jó puha legyen...)

2021. márc. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%
Nekem ugyanaz az íze egy kis csirkefarháttal, vagy anélkül is, ha hiszitek ha nem. Mivel a húst nem esszük meg belőle, ezért nem rakok bele, sima "zöldségleves", amit majd leszűrök, cérnametélttel vagy csigatésztával tálalom. Még soha senki nem mondta, hogy ne lenne finom, ne lenne "húsleves". Pedig egy darab húst sem szokott látni. A zsírtól lesz egy kis gyöngyödzés a tetején, és kész is. :D
2021. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

Prosztó étterem, kedves 3.? Te ennél gulyáslevest 2300 ft- ért?

Sok helyen azért tesznek bele sertéshúst, mert ezt tudják eladni!

Én is olyan prosztó vagyok asszem, hogy otthon is sertésből főzöm.

2021. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

#8:

Igen, ennék annyiért. Ha gulyást kérek, az egyértelmű, hogy marha.

De hány helyen vitettem vissza, hogy ez sertés, és nem marha, tehát nem gulyás, én meg gulyást kértem. Természetesen a sertésgulyást nem fizettem ki.

Mondván, hogy akkor írja oda, hogy hamis gulyás.


#3 voltam.

2021. márc. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Gulyas-kondas-juhasz ... mind pasztor ember ... ha 'pasztor'-nak nevezed, hulyeseget biztos nem mondasz :)
2021. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!