Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen a Japán konyha?

Milyen a Japán konyha?

Figyelt kérdés

Finom? Igaz hogy az egyik legegészségesebb a világon?

Gyakran hallottam hogy a japánok nem ritkán akár 100 évig is élnek.

Bár igaz az ő kultúrájuk jóval másabb mint sok más országé.



2021. ápr. 8. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon finom, különleges ízvilágú ételeik vannak. Mivel nem főzik szét az ételeket ezért egészséges a konyhájuk. Alapja a sok tengeri hal, herkentyűk, alga, rizs, különféle zöldségek, gyümölcsök.

Én nagyon szeretem, kb. 15 éve kezdtem járni itt Budapesten a Wasabi önkiszolgáló-szalag japán étterembe, ott megfertőződtem a japán konyhával, azóta is járok legalabb havonta, én már ugyanúgy kitudok éhezni a japán kajákra mint egy jó töltött kàposztàra.

Igen, a japànok àtlagèletkora a legmagasabb a vilàgon, ami elsősorban a konyhájukkal és étkezési szokásaikkal van összefüggésben. Például nem eszik magukat degeszre, 80% telítettség után abbahagyják az evést, sok zöld teát isznak, többször esznek kis adagokat, változatos alapanyagokat egyszerre. Kenyeret nemigazán, édességet sem nagyon esznek, desszert náluk valami gyümölcsalapú pindurság.

2021. ápr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Finom. :)
2021. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Penge!
2021. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Japán egy sok szigetből álló ország, ősidők óta a tengerekből származik az ételeik jelentős része, nagyon sok tengeri halat, tengeri herkentyűt esznek.

Az ország történelmében a buddhizmus is szerepet játszott, ami a táplálkozási szokásokra is kihatott (sok buddhista nem eszik húst)

A sok tengeri herkentyű mellett szinte mindent hajlandóak megenni, ami ehető, vannak ételeik, amelyek elrontva halálosak.

Ezek is csak arra utalhatnak, hogy a viszonylag nagy népességet úgy tudták fenntartani, hogy megtanulták, mit hogyan lehet megenni, elfogyasztani, legyen az tengeri alga, nyers hal, bambusz rügy, szója, stb.

A táplálkozási szokásokat befolyásolja a hely, ahol a nép él, az eszkimók fókán élnek, a japánok a tenger lényein, nekünk itt egyik sem volt elérhető.


Az viszont nem igaz, hogy a japánok kevés alkoholt fogyasztanak, sőt... hagyománya van, hogy a munkaidő letelte után az egész csapat rendszeresen kocsmákba vonul, és nem ásványvizet szürcsölgetnek késő éjszakába nyúlóan.

2021. ápr. 9. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem igazán használnak állati eredetű zsiradékot. Sovány húsokat, halat, zöldséget és rizst esznek. Ez pedig hosszú távon jót tesz a szívnek. Sok a furcsa ízpárosítás és a félig nyers étel. Ez utóbbi nekem nem annyira jön be, de alapvetően szeretem a japán konyhát.
2021. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Hát, én finomnak azért nem mondanám. Voltam Japánban kirándulni ösztöndíj keretében, de nekem az ottani kaja nem jött be. A rizs és a sushi isteni finom, meg jók a leveseik is, de a többi tengeri ételtől nekem a gyomrom fordult fel. Nekem az jött le, hogy ők is csak azért eszik, mert nincs más. Wasabival vagy egyéb erős szósszal ízesítik, hogy elnyomják azt a fura hal ízt.
2021. ápr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Én kifejezetten kedvelem a Japán konyhát, itthon is szoktam japán ételeket készíteni, persze közük sincs a valódi japán ételekhez :D. Az biztos, hogy egészséges, mivel sok halat fogyasztanak.
2021. ápr. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
ebben a japán csaj mondja 20:28 környékétől hogy neki furcsa nálunk hogy sok fűszer van használva https://www.youtube.com/watch?v=EsgJfZFoiIE ő meg csak használ szójaszószt meg sót és ennyi (pedig a japán konyha sem ennyiből áll nyilván) de a kérdésedre válaszolva nyilván jóval másabb mint egy középeurópai ország konyhája. de ettől míg tetszhet
2021. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
42%
Sugárzóan kirobbanó :)
2021. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!