Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogyan szoktátok fogyasztani...

Hogyan szoktátok fogyasztani a kávét?

Figyelt kérdés

Hazánkban nagyon elterjedt a KV fogyasztás, ám mindenki másképp csinálja, ahogyan a szüleitől eltanulta: ahány ház, annyi kávézási szokás. Külön szép igénk is van erre: megkávézunk, ami nem véltelenül hasonlít a megebédel szóra, jelezvén az esemény fontosságát.

Részemről kotyogós főzőn főzöm le az Omniát, tejeskávé formájában isszuk rendszerint, amit alaposan megcukrozunk, de van hogy csak kávéfehérítő por, azaz Completta jut bele. Egyszer nem volt már idehaza sem tej, sem Completta, ekkor a párom egy lemezvágó ollóval felnyitott egy kiürült tejszínhab spray flakont, és az aljában lötyögő maradékban forgattuk meg fogyasztás előtt a kávét, kellemesen megizesítve azt.



2021. jún. 12. 20:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Editke, te ennél sokkal jobb kamukérdéseket szoktál bedobni....


:-D

2021. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Nálam többször előfordult, hogy nem volt itthon tej, oszt akkor anélkül ittam.
2021. jún. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
középiskolában írtam ilyen mesterkélt fogalmazásokat. amúgy instant, tejjel, kis kakaóporral.
2021. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Mint Collins lelkész a Büszkeség és balítéletből.
2021. jún. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Én 3in1 instantokat iszok, csak azok kíméletesek a szívemhez, és ezt is felhígítom 4dl-es koktélos pohárba, esetleg felolvasztok benne csokit, a rendes kávé nagyon kellemetlenül megdolgoztatja a szívemet, azt nem iszom. A szüleim másképp kávéznak.
2021. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon izgalmas téma választás, nézzük is át, hogyn iszom a KV-t:

A kávé egy kicsit élénkítő hatású ital, ezért előszeretettel iszom estefelé. Ma is este 6 körül ittam. Egy kb. 2 decis porcelán "Coffee time" feliratú bögrébe öntöttem a frissen lefőtt kávé felét, - ez kicsivel kevesebb, mint egy deci, - és két kiskanál kristály cukrot adtam hozzá. Az 1 decis tejkiöntőbe fele-fele arányban 2.8-as tejet és rizsitalt öntöttem, a micro legnagyobb fokozatán 20 másodpercig melegítettem, majd ráöntöttem a cukrozott kávéra.

Rágyújtottam és lassan elkortyolgattam. A lefőtt kávé másik felét holnap reggel 6:10-kor fogom meginni, hasonlóan ízesítve, mint este, újra rágyújtok, és 6:15-kor már indulok is barna medvére vadászni. Én így kávézok.

2021. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Nincs is olyan szó, hogy megkávézunk…
2021. jún. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
mekkávézunk
2021. jún. 12. 21:43
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
#7, van ilyen szó, sőt, már te is használod!
2021. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
A lét lassan lefőzvén csicsás csészébe csorgatom, vajszínhabot s omlós barnacukrot helyezek beléje, kicsiny kanálkával kevergetem, majd szájamba juttatván az értékes nedűt széles mosollyal orcámmal kiordítok szomszéduram felé ekképpen szólva: Anyádnál fűnyírózzá hajnali félhétkor bazmeeeeeeeg!
2021. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!