Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Görögország és a kenyér?

Görögország és a kenyér?

Figyelt kérdés
Görögországban nyaralunk éppen, eddig 3ból 3 étteremben hoztak ki az ételek előtt egy kosár/tányér kenyeret. Az első helyen nagyon jó volt, mert finom vajat és oliva olajat is hoztak mellé, anélkül hogy mi kértük volna. Tetszett is nagyon, finom is volt. A többi helyen szintén hozták a (sima, natúr, nem pirított meg semmi) kenyeret, de nem hoztak mellé semmit se. Kicsit nem értem a dolgot, puszta kenyeret minek hoznak ki? Olyan ételt rendeltünk amihez abszolút nem kell kenyér, szóval nem az miatt hozták ki. Így viszont mi értelme? Lehet, hogy van valami szokás amit szimplán nem ismerek, de nem tudom hova tenni ezt a dolgot. :)

2021. júl. 20. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Minden asztalo alapból ott van a salatákhoz azcolívaolaj és borecer készlet, nem?
2021. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja a görögök szeretik a kenyeret :D
2021. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs. Azt nalunk amint leultunk hoztak, semmi mas nem volt ott amihez ehettuk volna, csak az uditoink. Nalunk eloetelnek hasznaltuk, elragcsaltuk mire kihoztak a kajat, amihez amugy alapbol nem ettunk volna kenyeret. :D Muszaj is volt, mert volt vagy egy ora a kaja mire kihoztak.
2021. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, ahol eddig voltunk legalábbis csak só/bors/szalvéta trió volt az asztalon.
2021. júl. 20. 22:27
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk olyan nagy étkűek, a főételekkel mindig jól betelünk, ezért puszta kenyérrel nem pazarolnám a haskapacitást :D Az első étteremben viszont más volt a vajjal+olajjal, az megérte a kóstolást.
2021. júl. 20. 22:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem görög szokás, rengeteg országban/étteremben van ilyen. Bár itthon valóban elég ritka. Több oka is lehet, egyrészt hagyomány, illetve azért jó ha a vendég tud valamit enni várakozás közben.
2021. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Olaszországban pl. grissinit adnak a várakozás idejére. Végül is, az is "kenyér", csak más formában. :)))
2021. júl. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, sajnos más országban még nem jártam, úgyhogy nincs tapasztalatom. Itthon szerintem akkor hoznak csak kenyeret, ha a rendelt ételhez passzol. Pl. pörköltek.
2021. júl. 21. 17:30
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

De itthon mások a szokasok....


Máshol meg az ételhez nem esznek kenyeret...

2021. júl. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Itthon nem fognak csak úgy ingyen kenyeret osztogatni.
2021. júl. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!