Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Török gyrososban dolgozók!...

Török gyrososban dolgozók! Hogyan készül a csípős szósz?

Figyelt kérdés
A török gyrososban minden helyen hasonló, gyönyörű piros, fűszeres és tényleg nagyon csípős a csípős szósz. Kérlek osszátok meg velem, mk van benne. Szokott lenni ilyen lila savanyított(?) káposzta is, azt hogy csinálják?
2021. aug. 5. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a csípős paprika mennyiségétől, meg a SHU-tól (scoville heat unit) függ a csípősség.
2021. aug. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Ajvar egy kis cayene borssal - ennyi a varazslat.
2021. aug. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Vizezett erőspista
2021. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

"és tényleg nagyon csípős a csípős szósz."


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2021. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Pont nem a vizezett erős pistára gondoltam :D... Az kisbabáknak való kb

Tudom mi az shu es a csiposseg, a lenyeg, hogy milyen paprikat hasznalhatnak, mert biztos nem magyar chiliport, mert az csak keseru, nemigazan csip.

2021. aug. 7. 09:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy török boltot, ott török fűszereket találsz. Nálunk van vietnámi bolt, tele vietnami fűszerekkel, biztos vagyok benne hogy van török bolt is, ugyanis saját fűszerekkel dolgoznak (úgy, ahogy egy magyar étterem külföldön, magyar pirospaprikát használ, mert ami pl Németországban van, semmi köze hozzá)
2021. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
A lila káposzta csak simán le van reszelve, nem savanyítják, nem csinálnak vele semmit.
2021. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk erospista+török erős paprika volt benne+pariszosz, só, bors és valami zoldfuszer.

Na az tényleg csípős volt 😅

2021. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha autentikusat akarsz, akkor én azt csinálnám, hogy bemennék egy török giroszoshoz (Pesten tuti van, de szerintem nagyobb városokban is), én speciel - pedig Szombathely egy lecsúszott, nagyon-nagyon elmaradott megyeszékhely ilyen tekintetben - még Szombathelyen is tudok ilyenről, és egy Günaydin/Merhaba/iyi akşamlar (lsd. napszaknak megfelelő köszönések törökül) után, némi bahşiş kicsengetése után elrebegném a kérésemet, megkérdezném, mibe/mennyibe kerül, és kifizetném,majd egy tessekürler után távoznék a boltból.
2021. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8/9 de milyen az a török erős paprika? Netre hiába írom ezt be nem találok, sejtettem, hogy nem magyar, de mia márkája annak, hol lehet olyat kapni?
2021. aug. 10. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!