Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ki eszik csak halat vagy...

Ki eszik csak halat vagy húsmentes ételt pénteken?

Figyelt kérdés
Én nem tudom mindig tartani, da ha van módrá, akkor igen

2021. nov. 19. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem döntöttem el igazából de amúgy is sokszor előfordul velem. Talán egy héten 4 nap eszünk valamilyen húst. Ma például arrabiata tésztát eszünk sajttal és mivel maradt hal tegnapról, ezért mindenki eszik 1-1 rántott halat is. Nem mintha összeillene, de arra a tésztára volt időm és ételt pedig igyekszünk nem pazarolni.
2021. nov. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden héten van 2-3 húsmentes napunk, de változó, hogy mikor esik péntekre. Nem vagyunk vallásosak, így ez a része nem szempont.
2021. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Szomszéd néni. Ő ilyen szentfazék, minden pénteken böjtöl.
2021. nov. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem lényegtelen, hogy melyik napon tartasz húsmentes napot. Ez egy jó dolog, de nincs semmi jelentősége, hogy most pénteken nem eszel húst, vagy szerdán. Gondolom ez csak vallási dolog, bár sose értettem a vallásnak mi köze az étkezéshez (kivéve ha szent állatról van szó)
2021. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Én csak azt nem értem, hogy a hal miért nem hús? Ugyanolyan élő állat, mint a többi.

N

2021. nov. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
#5 más a szerkezete. Nem olyan izom van rajta mint egy csirkék pl. Ebből a szempontból nem az számít, hogy állat-e, hanem hogy teljesen más húsa van mint egy emlősnek.
2021. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Ezt a részét értem, csak azt nem, hogy ez mitől böjtös étel, hiszen élvezeti értéke többé-kevésbé azonos a húséval.

N

2021. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
A böjtnek nem az a lényege, hogy szenvedjen az ember, hanem szervezet tisztító hatása van. A hal, mivel teljesen más, nem is úgy működik mint a hús, az emésztése piszok egyszerű, és szinte semmit nem hagy maga után, amit tisztítani kéne a szervezetből.
2021. nov. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tartom a pénteki böjtöt. Katolikusként fontosnak érzem.

Nem csak hús nem eszem, de igyekszem ilyenkor kevesebbet is enni mint más napokon és kerülni a "dőzsölést" is. Édesség, alkohol, stb.

2021. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még a papok sem mind tartják, az átlag ember meg nagyon nagyon kevés, max aki nagyon mélyen vallásos.
2021. nov. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!