Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyivel egészségesebb...

Mennyivel egészségesebb húsmentesen étkezni ? Milyen hatással van a szervezetre ha semmiféle hús ételt nem fogyasztunk? Át lehet állni egyik napról a másikra a vegetáriánus étrendre vagy csak fokozatosan ?

Figyelt kérdés

#Vegetáriánus étrendre átállás
2021. jún. 10. 18:27
A kérdező szavazást indított:
Vegetáriánus étrend
Csak halak
Csak marhahús
Csak sertéshús
Csak szárnyashús
Bármilyen húsféle
39 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
87%

Nem azon múlik, hogy egészséges-e egy étrend hogy eszel-e húst vagy nem, hanem a megfelelő minöségen es mennyiségen.

Vegán étrend is lehet egészségtelen es hízlaló ha tele van cukorral, fehér liszttel, étolajjal és mindenféle adalékkal de össze lehet rakni jól is.

Szóval ez se ilyen fekete-fehér dolog mint sokminden az életbe.


Ha hús mentesen étkezel, akkor nehezebb jól összerakni szerintem. Könnyen kialakulhat hiány betegség. Ha jól akarod összerakni sokkal több oda figyelést igényel.

Az ember eredendően mindenevő.

2021. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%

1. Nem lehet általánosságban megválaszolni. A vegetáriánus és a mindenevő táplálkozást is lehet jól összerakottan és épp ellenkezőleg is mívelni.


2. A reakciók rendkívül egyéniek lehetnek. Én jóval energikusabbnak érzem magam, sokat fogytam, semmiféle problémával nem küzdök két év után, ahogy a vegetáriánusok többségének jellemzően évtizedek múltán sincs semmilyen egészségügyi problémája.


3. Minden további nélkül át lehet állni egyik napról a másikra, én is így tettem. Igaz, ezt hosszú, tudatos tervezés előzte meg, de kifejezetten veganapból csak 1-2-t tartottam az átállást megelőző hónapokban.

2021. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#2

Igen pontosan a súly felesleg és az egészségügyi problémák leküzdése lenne a cél amiért a vegetáriánus étrendet választom. Sajnos az elmúlt 2 évben nagyon meghíztam ami sorra hozta egymás után az egészségügyi panaszokat , magas vérnyomás , érrendszeri problémák , lábdagadás . Valószínű a változókor is közrejátszik ebben , mivel hormonális oka is lehet a hízásnak. Én is szeretnék sokkal energikusabb lenni és az egészségügyi panaszokat nem gyógyszerekkel kezelni hanem tudatos étrendel.

2021. jún. 10. 21:48
 4/29 Mansour ***** válasza:
90%
Emiatt nem kell teljesen kizárni a húsokat, csak erősen csökkenteni kell a fogyasztott hús mennyiségét, és lehetőleg csak szárnyasokat és halakat fogyasztani. A cukrot és a fehér lisztet lehetőleg teljesen ki kellene zárni, fehér rizst is minél kevesebbet kellene fogyasztani. Kenyeret érdemes ott sütni teljes kiőrlésű lisztből, és egyébként rengeteg alternatív gabonaféle van, amit bőséggel lehet fogyasztani (zab, árpa, köles, hajdina, barna rizs, quinoa). Tésztáknál meg kell nézni, hogy miből készült, csak a durumbúzából készült tészta ajánlott. Zsiradékokból lehetőleg olivaolaj ajánlott, és kerülni kell a bő zsírban/olajban sült ételeket. Tejföl helyett inkább joghurt vagy kefír ajánlott. Ezen kívül lehetőleg kerülni kell a húskészítményeket, felvágottakat, fagyasztott készítményeket, konzerv hús- és májkrémeket, kész salátákat stb. Lehetőleg teljesen ki kellene zárni mindenfajta egészségtelen nassolnivalót, akár sós, akár édes (chipsek, kekszek, sütik, csokik, stb.) Desszertként saját készítésű édességet lehet fogyasztani pl. zabpehelyből, gyümölcsökből (az interneten rengeteg ilyen recept található).
2021. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Mansour ***** válasza:
100%
*Kenyeret érdemes otthon sütni...
2021. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Teljesértékű ételeket kell enni, zöldség, gyümölcsös, tk gabona alapon. Hús és állati eredetű élelmiszer csak kiegészítés legyen, ne az étel alapja. De persze önmagában egy sajtra, tejre, tojásra épülő vega étrend nem lesz egészségesebb, mint egy kiegyensúlyozott vegyes étrend.
2021. jún. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Sunshinedoll ***** válasza:
69%

Az étrend elég egyedi, van, akinek a vegán működik jól, van akinek az, ha eszik néha húst, van, akinek a paleo stb.

Minden embernek egyedi a mikrobiomja, éppen ezért egyedi az is, hogy ki mit tud egészségesen fogyasztani.

Alapvetően a vörös húsok, feldolgozott húsok nem egészségesek, de pl. a feldolgozott vegán húspótló ételek sem, sokan a szóját sem bírják (pl. én sem), van, aki meg a hüvelyesekre érzékeny.


A legjobb az, ha friss, teljes értékű ételeket eszik az ember, nem eszik cukrot, feldolgozott élelmiszert, változatosan eszik, és ha eszik is húst, az jó minőségű, nem feldolgozott és nem az az étkezés alapja.

A tejtermékek pl az emberek kb. 80%-ának egyáltalán nem jó, még azoknak sem, akik nem feltétlen érzik, hogy bajuk van tőle.

2021. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%

Húsevőként én nagyon sok húst fogyasztottam, zsíros, olajos dolgokat, sok kenyeret, tésztát, cukrot ettem, és nagyon kevés zöldséget-gyümölcsöt. Szóval nagyon egészségtelenül taplálkoztam, sosem érdekelt az, hogy egészségesen egyek, azt sem tudtam hogyan kell. Etikai okokból lettem vegán a vágóhidas felvételek miatt, és azért mentem bele ebbe, mert olvastam, hogy lehet egészségesen élni állati eredetű táplálékok nélkül is. Ez egyik pillanatról a másikra történt, de volt egy nagyon hosszú időszak, amíg megtanultam mindent a növényi táplálkozásról. Szóval nálam nagyon éles váltás történt, és emiatt a hatásokat is azonnal éreztem magamon: elmúlt az állandó fáradtság érzetem, elmúlt a kajakóma, étkezések után is könnyűnek éreztem a hasamat (régen mintha egy kő lett volna benne), pár hét alatt elmúlt a rosacea az arcomról ami már egész nagy területre kiterjedt, és reggelente nem volt bedagadva az arcom (régen több óra kellett, hogy elmúljon a reggeli püffedtség). Ekkor még nem ettem full egészségesen, csak arra vigyáztam, hogy ne legyen semmiből hiányom, mert ekkor még mindig nem érdekelt az egészség, hisz csak az állatok miatt lettem vegán. Pár év után kezdtem belátni, hogy az életminőségem is fontos, ekkora már teljesen megszoktam ezt az újfajta étkezést és innentől könnyű volt váltani, hogy necsak arra figyeljek, hogy minden tápanyagot bevigyek hanem hogy az egészségtelen dolgokat kizárjam. Így elhagytam a cukrot, az olajat, és igyekszem elhagyni a finomított fehér lisztet. Ha édesíteni szeretnék, aszalványokkal, vagy banánnal, esetleg eritrittel édesítek, az olajokat olajos magvak formájaban viszem be teljes értékűen, és a junk foodokat ritkán eszem, de akkor magamnak készítem el egészséges formában. Ez újabb változást hozott az egészségemben, sokkal fiatalabbnak érzem magam, sokkal több energiám lett, elkezdtem fogyni, mostanra ízületi fájdalmaim sincsenek, bár ezen a mozgás is segít, mert elkezdtem mozogni.

Nekem a végső tanulságom, hogy nem bírom ha az étrendembem magas a zsír, sokkal jobban érzem magam ha ezt alacsonyan tartom, és nyilván ezt növényi étrenden lehet tartani a legjobban, mert a vegetáriánus étrend tele van zsíros sajtokkal, tejtermékekkel, a tojás koleszterin tartalma pedig olyan magas, hogy napi 1 db fedezi a maximálisan bevihető koleszterint, na most ki eszik rántottát 1 db tojásból? A növényi étrend hátulütője pedig, hogy tényleg nagyon ismerni kell, és egy nagyon tudatos étkezést igényel. Szerintem lehetsz egészséges vegán, vegetáriánus, és vegyes étrenden is, csak a mértékre kell nagyon odafigyelni.

2021. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
6%

Nem ajánlom a totális vegetáriánus étkezést ! Mert KELL a hús !

Persze a zöldségeket és a gyümölcsöket is muszály fogyasztani . Egyél VÁLTOZATOSAN , MÉRTÉKLETESEN .

2021. jún. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%

#9

Mire kell? :D

Lehet enni, mértékletesen nem lesz tőle bajod. De kelleni nem kell. A szervezetednek mikro és makro tápanyagokra van szüksége, nem húsra meg zöldségekre. Ezt kéne megértenie sok embernek.

2021. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!