Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szeretitek a tatár beefsteak-et?

Szeretitek a tatár beefsteak-et?

Figyelt kérdés

Néha kínáltak vele családi összejöveteleken, de valahogy nem mertem megkóstolni, mert tartok a nyers hústól


Ti hogy vagytok vele?



2022. febr. 1. 17:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
7%
Nyersen én sem enném meg, csak húspogácsának jól átsütve.
2022. febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%

Legjobb!!!

...persze nem mindegy, hogy készítik el.

Ennek a mikéntje ugyanúgy okozhat csalódást, mint életre szóló élményt.


Érdemes kipróbálni, és alapvetően nyitottnak lenni az új dolgokra. Én pl. tojásos velőt kóstoltattam több esetben is idegenkedőkkel, és mutattam rá arra, hogy -ésszerű keretek közt- nyitottnak kell lenni az ilyen dolgokra.


Az egyetlen probléma, hogy drasztikusan nullázódik a szaktudás, ezért könnyen szerezhetnek negatív élményt az ilyen ételek.

De jól elkészítve , ugyanilyen mély nyomot hagyhatnak benned, pozitív értelemben!!!!

2022. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
26%
Egyszer kóstoltam hoteles vacsoránál, nem jött be. Pontosan nyers hús íze van, igen.
2022. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
82%

2-es vagyok


"Pontosan nyers hús"


Na valami ilyesmiről beszéltem... ki tudja, miből volt.


3-mas, füstölt kolbászt ettél már? Mert hogy az is "nyers" hús...

Alapvetően ott kezdődik a történet, hogy mi az a "nyers".

A füstölt kolbász nyers hús?

Egy andalúz szárított sonka, nyers hús?

Egy 6 hetes száraz pácban érlelt bélszín, nyers hús?

Egy gravlax, nyers hús?



...

Ugyanoda tudok visszakanyarodni: Tudni kell elkészíteni!!!

2022. febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

És ismét 2-es vagyok.

" nyers hús íze van"

tökéletes példája egy összegányolt fosnak!

Komplex, összetett íze van, ami még csak véletlenül se hasonlít a nyers hús ízére!

3-mas, sajnálom, hogy valami dilettáns szakbarbár megetetett valami szarral!

2022. febr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
4. Az a baj, hogy a tatár beefsteaknél nem vetsz be hasonló érlelési módszert módszert mint pl. füstöltkolbásznál.
2022. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
87%

3-as vagyok. Páromnak és apukámnak ugyanaz nagyon ízlett, szóval szerintem inkább "velem volt a gond". Nagyon finnyás vagyok a húsokat tekintve, a csirkemellen és a halon kívül nem nagyon eszek mást, maximum így kipróbálás szintjén. Nem, a füstölt kolbászt sem szeretem, meg a bélszínt sem.

Nem vitatom, hogy nagyon fontos az elkészítés, pláne ilyen ételeknél, de ízlés kérdése is.

2022. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
84%
Illetve nekem az a bajom vele
2022. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
A sushi-val is ugyanígy vagyok: szeretem a halakat, de nyersen semmiképp nem ennék belőlük, bármilyen jó étteremben is kínálnák
2022. febr. 1. 17:42
 10/35 anonim ***** válasza:
27%

6-os!

Annak ellenére, hogy többszöri olvasásra se tudom, mi az a "nem vetsz be" , hajlandó vagyok ennek kapcsán érdemi vitába szállni.


Vegyük elsőnek a füstölt kolbász. Milyen érlelésről beszélsz? Nincs az ég világon semmiféle érlelése! Tökéletesen nyers hús, ami tökéletlenül égett fa égésterméke miatt lesz (jobb esetben, ha nem kavar be a botulizmus) csírátlanítva.

Ellentétben egy tatárral, ahol nagyon is van érlelés. Jobb esetben több hét is. Vákuumban, vagy hagyományos módon, csökkentett kémhatású közegben.


Nem mellesleg alapból kizárhatóak a sertésre jellemző baktériumok, és paraziták, mint pl. botulinum, trichinellózis, vagy az orbánc, amik akár halálos betegségek is lehetnek, jobb esetben csak levágják a lábaidat! :D

Ezek után érdeklődve, és legnagyobb tisztelettel várom az ellenérveidet! :)

2022. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!