Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért ilyen rosszak a Horvát...

Miért ilyen rosszak a Horvát borok?

Figyelt kérdés
A világ sok tájáról való bort ittam már, és mind ízlett, de a Horvát borok számomra szinte ihatatlanok. Rengeteg próbát tettem már, mind rossz volt. Egyébként a minőségi száraz borokat szeretem. De a Horvát borok olyanok, mintha ecet lenne bennük, vagy ilyesmi. Miért lehet nekik ennyire más az ízlésük?

2022. márc. 8. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, hogy nem megfelelőek a körülmények a minőségi szőlőnek. Talaj, éghajlat stb.
2022. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam.
2022. márc. 8. 16:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Melyik horvát (így, kisbetűvel) pincészet borait kóstoltad?
2022. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért ? Ilyen rosszak ?
2022. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert kiégnek a savak.
2022. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hármas, fogalmam sincs, ami nem ízlik azt nem jegyzem meg. Évente legalább egyszer, de van amikor többször is megyünk Horvátországba. az éttermekben kizárólag Horvát borokat tartanak, ezekből rengeteget kóstoltam, de volt olyan hogy boltban is vettünk (ott is csak azok vannak). Mind rossz volt.
2022. márc. 8. 17:55
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes, én a horvátországi éttermekben ittam már pl. olasz bort is, a boltokban meg aztán végképp nem csak horvát borokat tartanak... Ezt hogy is gondolhatod komolyan?!

Egész jó a dringac, a chardonnay, malvazija meg grasevina, legalább is én ezeket a fajtákat részesítem előnyben.

Amúgy meg a rosszat sem árt megjegyezni, hogy legközelebb el tudja kerülni az ember...

Bocs, de így, hogy nem tudsz konkrétumokat írni, nem túlzottan komolyan vehető az "észrevételed".

2022. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek veled. az okát nem tudom. Ellenben a szlovén borok kiválóak, javaslom őket. Különösen szép Refoskok, Malvaziak vannak.
2022. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Zomelié vagyok és csak a SPAR Völgyes borát fogyaszd. Megérdemelné a Palásti borászat, hogy Magyarország első számú bora legyen a Völgyes!
2023. márc. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!