Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a véleményetek a Maggi/Knor...

Mi a véleményetek a Maggi/Knorr alapporokról? Tényleg olyan rosszak, mint azt sokan állítják?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 29. 14:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Ház nézd, biztos van olyan, akinek jó. Én speciel soha nem használok, mert drága és enélkül is sokkal ízletesebbek az ételeim, mint a poros kaják. :D
2020. ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

A Maggi jóizű, valószínűleg mert tele van ízfokozókkal.

A Knorr lehet talán egészségesebb, d e íze az nincs.


A Maggi azért jobb, mert ah már műkaját eszik az ember, legalább legyen jó ize.

2020. ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Pozitív (egészséges) összetevö nem igazán van bennük, ellenben különbözö tartósítószerek, ízfokozók, szinezékek, módosított akármik igen.

Emellett szerintem semmi értelme sincs használni, sem idöt, sem munkát nem spórolsz, mert csak a normál füszereket helyettesítík velük, viszont jóval többe kerül így. Sokkal egyszerübb és egészségesebb eredeti füszereket venni és azokat használni.

2020. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Nincs bennük hasznos tápanyag, csak aroma, ízfokozó, állományjavító, tartósitószer, stb stb.
2020. ápr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Ez a Knorr bolognai alap:

Összetevők


Zöldségfélék (paradicsompüré por 41%¹, vöröshagyma 4,7%, fokhagyma 1,2%), Cukor, Keményítő (kukorica, burgonya), Pálmazsír, Só, Búzaliszt, Dextróz, Zöldfűszerek 2,9% (oregánó, petrezselyem, bazsalikom, rozmaring, kakukkfű), Fűszerek (bors, zellermag, koriander, szegfűszeg), Citromlépor, Aromák, ¹Fenntartható gazdaságból

2020. ápr. 29. 14:31
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Én csak nem értem, mire jók? Ki a fene használja ezeket? Egy bolognai szósz por nélkül is nettó 2 perc meló, plusz amíg megfő. Hagyma, répa, hús, sűrített paradicsom, fűszerek és kész. Mit ad ehhez hozzá az alappor...?
2020. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szokott lenni itthon időnként. Igyekszem knorrt venni, mert nincs benne elvileg sok tartósítószer.

Időnként, ha este kell főznöm nekem segítség pl.a chilis babnál, hogy nem kell kóstolgatnom, fűszereznem az ételt, mert fixen tudom, milyen ízű lesz, mennyire sós stb..Így pikkpakk kész van és közben csinálom a többi dolgomat. De hozzáteszem, h.a porokat csak gyorssegélynek alkalmazom, amúgy ha több időm van, megy a kreativitás, fűszerek stb..

2020. ápr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
#6-osnak válasz, nekem felgyorsítja a folyamatot. Ízben nem ad pluszt, sőt.. De nagyon lassan pucolok, vágok, hámozok (lehet, mert balkezes vagyok). Ha sietnem kell, de ennem is vlmit, akkor paradicsom, répa stb..nélkül porral kész egy szósz a húsra 15perc alatt. Míg, ha nekiállnék a zöldségeknek 1óra alatt lenne étel az asztalon.
2020. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a porokat, nem értem, mi ez a nagy fújolás ellenük. Jó, nem egy bolognait, de mondjuk egy rakott tésztához, egy tejszínes rakott krumplihoz, egy sajtszószos csirkéhez szerintem tök jó plusz ízt ad. Én mindig feldobom saját fűszerezéssel is, de gyorsítja és egyszerűsíti a főzést, az ételek pedig finomak lesznek tőle.
2020. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

# 5/: ebből gyakorlatilag a fűszerek azok, amik valóban kellenek egy szószba. Filléres tételek.


Paradicsomból meg ezerszer jobb a konzerv (v. sűrített), mint itt por formájában...

2020. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!