Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne máshol is megkóstolnom a sushit?

Figyelt kérdés

Tavaly ettem életemben először sushit. A Lidl- ben kapható előre csomagoltat. Őszintén szóval borzasztó volt. Nem bírtuk megenni barátnőmmel. Azóta ő járt egy rendes kínai étteremben ahol újra megkóstolta és azt mondta nem lesz a kedvence, de teljesen rendben volt. Meg lehetett enni és egyáltalán nem olyan volt mint a Lidl- ben kapható.

Arra gondoltam én is megpróbálnám újra. Alapvetően szeretem a halas ételeket.

Szerintetek kezdésnek milyen ízűvel kellene próbálkoznom? Ami nem túl extra és tényleg nagyon finom?



2022. jún. 1. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Lazac-avokádó-majonéz

Lazac-uborka-szezámmag

Sajtkrém-lazac


Ezek elég neutrális ízek és nem nagyon lehet melléfogni. Én a tenger gyümölcseire sajnos allergiás vagyok, ezért rákkal, polippal nem tudok kísérletezni, de az afrikai harcsát meg tudom enni. Azt szoktam vékonyan szeletelni (persze megsütöm előtte, azt nem lehet nyersen) és uborkával, avokádóval, sajtkrémmel tekerni. Van a japán piros csípős szósz, azzal is meg lehet hinteni a rizst tekerés előtt.


Én a Buddha wokbárt ajánlom, onnan egyszer rendeltem jót. Az ilyen lidl, aldi és társait meg felejtsd el.

2022. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Ezek az elöre csomagolt sushik semmire sem jók, a sushi mindig egész frissen kell, hogy készüljön, egyébként mosléknak valók csak.

Egy jó ázsiai étteremben - nem olcsó büfé! - próbáld ki, egész más íze van.

2022. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen jó a Lidl-ös sushi.

Ha az nem ízlett, akkor nem szereted a sushit, máshol sem fog.

2022. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Magyarországon biztos nem fogsz jó shusit enni, mert nagyon friss alapanyagok kellenek hozzá. Az előre csomagoltat pedig sehol sem érdemes enni, annál rosszabb nincs. Jó rizst csak ázsiában fogsz kapni hozzá. A hal is úgy jó, frissen fogva a tengerből.
2022. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Japán étterembe menj. Kicsit húzós árban,de ott frisset kapsz és rengeteg féle van. Pesten ott a Hanami, nagyon tudom ajánlani.
2022. jún. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem Magyarországon az Okuyama a műfaj csúcsa, ha budapestiek vagytok vagy arra jártok, próbáljátok ki.
2022. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a halat akkor a sima fustolt lazacosat ajanlom kezdesnek.a
2022. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Én szeretem a lidl chef&go sushit, de a wasabiban is ettem már finomat, illetve szoktunk készíteni.

Uborka+paprika

Lazac+uborka

Tonhal+paprika

Tonhal+bambuszrügy

Tofu+uborka

Laktózérzékenyként a sajt és társai csak enzimmel működik, illetve az avokádót megeszem de nem nagy kedvencem

2022. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Végül ma újra kipróbáltam egy kínai étteremben. Nálunk itt ezt mondják a legjobbnak. Végül pozitívan csalódtam benne. Sült rákos sushit ettem. Volt még a rákon kívül benne három másik alapanyag is de őszintén megmondva nem tudtam rájönni mik😂Uborka az biztos. Viszont nagyon finom ízük volt.

A rizsnek volt az ecet miatt talán egy kicsit kellemetlenebb íze számomra, illetve a nori lap volt még furcsa elsőre. Szója szósszal ettem amit érdekes a pirított tésztán imádok így a sushi mellé viszont nekem nagyon nem jött be. Úgyhogy most majd a szószokkal próbálok kísérletezni.

Köszi mindenkinek a bíztatást!

2022. jún. 6. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!