Mi a jó a sushiban?

Figyelt kérdés
Nyers hal... a japánok megeszik, oké, de ők mindent megesznek. Miért kell egy európainak is ezzel tömni magát??

2022. aug. 8. 12:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%

Mi a jó a pacalban? Kb.

Nem egyféle szusi van, valamelyik nekem sem ízlik.

2022. aug. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
93%

Képzeljétek el, ahogy szegény kérdező talpát bambusz pálcával verik, mert nem hajlandó megenni a sushit...

Különben nem értem, miért okoz ekkora traumát nála, hogy miért is eszik meg nyersen a halat, hisz az szörnyű, és neki meg kell enni azt.

2022. aug. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Én pl utálom a tengeri kajákat, mégis a zöldséges sushi a kedvenc ételem, saját magam is szoktam készíteni. Nem azért mert menő, meg japán kpopper meg főleg nem vagyok. Egyszer megkóstoltam és beleszerettem az ízvilágába.

Onnantól kezdve főleg(előtte is imádtam) nyitottam az Ázsiai konya felé, illetve kezdtem ismerkedni a kultúrával.

2022. aug. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy “kell”? Senkit nem ismerek akit Sushi-evésre kényszerítenének. 🫣


Azért eszem mert ízlik. Mert szeretem. 💁🏻‍♂️Mert egy forró nyári napon Istenien könnyű és hűsítő étel. Mert nekem az alga, a rizs és az ecet olyan mintha egymásnak lettek volna teremtve. Megint más szerint meg ez így nem harmonizál. És akkor? Nekem aztán tökmindegy ki szereti és ki nem, én szeretem és ez a lényeg.😹


Nem értem miért kell bárkiben bármiféle kivetnivalónak felmerülnie olyan téren, hogy a másik mit eszik. Mert ez ÍZLÉSFÜGGŐ dolog.


Nincs jogunk más étkezési szokásait kritizálni hacsak nem embert eszik, vagy élve fogyaszt el valamilyen élőlényt.


Ráadásul “ajapánokmindensz@rtmegesznek” dolognak nem sok alapja van. 😌 Persze megértem honnan vetted, miután a kínaiak tényleg van hogy azt eszik amit csak látnak és itt meg divat az egész távolkeletet Kínával egy kalap alá venni. (De nekik meg ez sok-sok éve a kultúrájuk része, több ezer éves hagyományok miatt nagy butaság a ma élő generációt hibáztatni.)


A japánokról tudni kell, hogy rendkívül egészségcentrikus emberek, a legnagyobb átlagéletkorral. És az egészséges hosszú életnek nagyon sok ‘kritériuma’ van, de a mentális egészség és a mozgás mellett talán még az étkezés az egyik legnagyobb mozgató rugója. Ezen érdemes elfondolkodnod.

2022. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló vagyok. A “csak amiatt esszük mert japán” is egy kicsit butaság. Csak példaként, én rajongok Finnországért, a nyelvüket is tanulom stb. de a tejberizses pitét asszem ha ingyen adnák sem enném meg🤷🏻‍♂️ÍZLÉSFÜGGŐdolgokról beszélünk.
2022. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a sushit és bevallom, én szoktam tömni magamba. :D Az benne a jó, hogy isteni finom! Oktogonon a Planet sushi a kedvenc helyem, üljetek be, ha arra jártok és sushira vágytok.
2022. aug. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Kér dolog jó benne: hogy isteni finom, és hogy bőven van miből válogatni. Ha az egyik fajta nem ízlik, lesz tíz másik ami igen...
2022. aug. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező! A sushi nem az étel elnevezése, hanem az elkészítés módja. Nem csak Japánban, de Koreában és rengeteg ázsiai országban eszik így vagy úgy. Ha valamivel nem vagy tisztában, kérlek olvass utána! Utána fikázhatod, ha lesz valami fogalmad az adott szóról.


Egyébként senki sem kötelez arra, hogy egészségesen etkezz mint a japánok, akik szép életkort is meg tudnak élni. :)


Egyel pacalt pacallal és húst hússal, az úgyis finom és egészséges. :)

2022. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Én pl nem szeretem. Több félét próbáltam de nem az én ízvilágom.


De gondolom aki szereti eszi, aki nem nem..

2022. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
58%
A nyers hal nagyon finom. Amúgy a magyarok is előszeretettel esznek nyers húst- lásd szalámi, parasztsonka. És vannak olyan csemegéink mint pacal. ami marhagyomor ugyebár- hurka-kolbász az állat saját belébe visszatöltve, körömpörkölt (amit nagyon szeretek, külföldi ismerősöm viszont szó szerint hányni tudna tőle) Vagy a finom kis főtt nyelv, paprikás disznófaj.. Mivel is rosszabb a japán kaja a mi zsíros ételeinktől?
2022. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!