Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen egyszerű, nem drága,...

Milyen egyszerű, nem drága, magyarok konyhájára jellemző süteményt, esetleg alkoholmentes italt készítenétek amerikai barátoknak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy nagy szakács/cukrász, de szeretném megvendégelni az amerikai ismerősöket, nem bolti finomsággal. Eddig a palacsinta és a sport szelet süti jutott az eszembe, esetleg almás pite is, de azt inkább az amcsi film miatt kevesbe…😅 lényeg, hogy egyszerű, finom, és mégis minél olcsóbb legyen. Előre is köszönöm, ha vannak tippek :)

2022. okt. 13. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Egy adag babgulyàs, aztán palacsinta. A Gulyás nem olcsó, de viszont cserèbe egytàlètel, nem kell főètel mellé
2022. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pogácsa. Nem tudom, hogy az amcsiknál ismert-e, de én itt Svájcban mindig nagy sikert aratok vele. Szokták is kérni, hogy ha ilyen baráti összejövetel van, akkor vigyek már, pedig bárkinek megadom a receptjét.
2022. okt. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Velőspacal, tudják meg a nyápic amerikaik milyen a magyarok istene.
2022. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Paprikás krumpli,gulyás,szilvás vagy túrós gombóc,pogácsa,ezek biztos sikeresek lesznek,esetleg jó magyar tejfölös lángos,itt Németföldön oda vannak érte :-)))
2022. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Palacsinta, kókuszgolyó

Kokuszgolyó, sportszelet egy kaptafa de ez a rumos izvilag sajnos sokszor nem izlik az amcsiknak.

2022. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Töltött káposztával és túrós batyuval óriási sikert arattam amerikai főzős csoportban.

De egy jó Gundel palacsinta is szuper ötlet egy toros káposzta után.


Alkoholmentes ital, ami magyaros? :'D :'D Hááááát sajnos nem igazán jellemző, de ha jobban belegondolok, azért egy szűz fröccs vagy szűz forralt bor, fűszeres szilvalé azért eléggé magyaros. A nyáron ittam alkoholmentes Irsai Olivért, nagyon ízlett!

2022. okt. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Bármi túrós. Mondjuk a túró nem olcsó, de olcaóbb mintha diót használnál

Lusta asszony retese. Na az hülyebiztos recept.

Vagy egy leveles tésztás bármi

2022. okt. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tényleg nem szeretik a rumos dolgokat? Hmm. Ez érdekes. Velőspacal felejtős, még olvasva is bekönnyeztem. Csak valami sütifélét szeretnék. A pogit átgondolom ☺️ Hülyebiztos recept, köszi😅
2022. okt. 13. 19:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Penny , leveles tészta 380 Ft, kitekered, felvágod ujjnyi szélességre, tepsibe teszed. Lehet elég közel tenni , csak felfelé dagad. Megszórod reszelt sajttal, köménymaggal , sóval és kisütöd. Elég gyors a dolog és ízre is nagyon jó.
2022. okt. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, leveles tésztával még van egy nagyon finom , túró (250g, nem rögös) , 1 tojás , kockázott bacon (kb 200-250 gramm) Összekevered, betöltöd a tésztába és feltekered, mint egy rétest. Semmi sót nem szabad hozzá tenni, a bacon ezt elintézi.
2022. okt. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!