Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogy tudok házilag finom,...

CuteLady kérdése:

Hogy tudok házilag finom, különleges, alkoholmentes mojitót készíteni?

Figyelt kérdés
Alkohalmentes !!!

2012. aug. 7. 21:43
 1/4 Backinblack válasza:
Nos, én így szoktam: Mentaleveleket morzsolok szét, és helyezem őket a pohár (Hosszú, magas pohár kell) aljára. Beledobálok egy 4 gerezre vágott lime-ot ráöntök 40ml cukorszirupot (Valamennyi vizet egy lábosba, plusz ugyanannyi cukor, felforralni, majd forrás után 1 percig kevergetve főzni, hagyni kihűlni, hűtőbe), majd - Na itt jönne rá a fehér-rum, de ha alkoholmenteset akarsz, lehet citromlé, limelé, vagy ilyesmi, esetleg lehet venni menta-szirupot, és azt belerakni... Itt lehet fantáziálni. Ha megvannak ezek, összenyomkodom töröfával, finoman (Fakanállal, mert nincs törőfám :) és rárakok jeget (tört jeget, vagy darálom, vagy Shakerben összetöröm), jó sokat, egészen a pohár tetejéig (A legtöbb hiba abból van, h túl sok a víz és kevés a jég) És felöntöm az egészet ásványvízzel. Jól megkeverem egy hosszú kanállal, belenyomok a jégbe egy mentadarabot (ez dísznek, szóval valami szépet :D ), és kész. Beleszúrok a KÖZEPÉBE ( Nem kell széépen a szélébe, egyenesen bele, úgy a jó) egy szívószálat végül. Sok szerencsét!!
2012. aug. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Neten vannak jó receptek.

Keresel Mojitó receptet és vagy azt csinálod, hogy kihagyod belőlük az alkoholt és az alkohol nélküli összetevőkkel csinálod vagy te magad ki kísérletezel egy receptet az összetevőkből.


Itt egy recept hozzá:


Mojito.


Hozzávalók:


Jégkockák

1 rész cukor szirup

3 rész szódavíz

0,5 lime leve

4 mentaág


Elkészítés:


Rakjuk a pohárba a mentaleveleket és öntsük hozzá a cukorszirupot. Morzsoljuk el a pohár aljában a mentát fakanál végével vagy teáskanállal. Facsarjuk bele a lime-ot és töltsük fel a poharat félig jéggel. Töltsük rá a szódavizet és óvatosan keverjük össze. Rakjunk bele lime-szeletet és kínáljuk szívószállal.

2012. aug. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Találtam még egy receptet is hozzá. Csak annyi, hogy kihagyod belőle a fehér rumot.


[link]

2012. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most meg találtam egy receptet amiben nem írnak alkoholt sem:


[link]

2012. aug. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!