Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Van olyan magyar hurka, ami...

Van olyan magyar hurka, ami se nem véres, nem nem májas, esetleg mindkettő egyszerre?

Figyelt kérdés
Azaz az alap belsőségeken, fejhúson, bőrkén és egyéb alap összetevőkön kívül nincsen benne se vér, se máj, esetleg mindkettőt tartalmazza egyszerre?

2022. nov. 24. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy a gazda kéri a hentes úgy csinálja otthoni vágásnál.

Boltban nem kapsz ilyet.

2022. nov. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van húsos hurka, abban egyik sincs.
2022. nov. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó értelmezem a kérdésed második felét, akkor igen, van olyan hogy véres-májas hurka.
2022. nov. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár nálunk a véres hurka úgy nézett ki hogy zsemlekocka, vér, pirított vöröshagyma, só, majoránna.
2022. nov. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nekem ez a kedvencem. Úgy tudom, a férjemtől aki sváb, hogy ez a sváb recept. Csak még őrölt fekete bors is került bele.

2022. nov. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5. Igen, ez valóban egy sváb véreshurka. Ugyanis én is az vagyok. De, van olyan recept is ahol a húsos hurkába teszik a vért, és azt nevezik véreshurkának. A bors meg szerintem ízlés kérdése, azt hiszem a nagyapám nem tett bele, inkább cukrozta.
2022. nov. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Idáig a 2. válaszoló adott használható választ:

"Van húsos hurka, abban egyik sincs."


Tehát amiben NINCSEN SE MÁJ, SE VÉR

Rá is kerestem, és ezt találtam:

[link]


Viszont érdekelne, hogy mi annak a hurkának a neve (már ha van ilyen magyar viszonylatban) AMIBEN EGYSZERRE VAN VÉR ÉS MÁJ IS - nem pedig külön-külön. Azaz ugyanúgy van vér is és máj is a töltelékben, az alap hurkatölteléken kívül.

2022. nov. 24. 15:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7. +Viszont érdekelne, hogy mi annak a hurkának a neve (már ha van ilyen magyar viszonylatban) AMIBEN EGYSZERRE VAN VÉR ÉS MÁJ IS - nem pedig külön-külön. Azaz ugyanúgy van vér is és máj is a töltelékben, az alap hurkatölteléken kívül"


Igen, pont azt írtam a 3-as válaszomban, hogy elvileg van májas-véreshurka

2022. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

"hogy elvileg van májas-véreshurka"


Elvileg van, de GYAKORLATILAG?


Nyilván lehetséges a megvalósítása hurkakészítéskor. Csak kérdés, hogy van-e rá élő példa?

2022. nov. 24. 16:36
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván lehetséges a megvalósítása hurkakészítéskor. Csak kérdés, hogy van-e rá élő példa?"


Gyakorlatilag még én sem találtam ilyen receptet. Csak vagy-vagy.

2022. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!