Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyar nyelv. Hogyan helyes?...

Magyar nyelv. Hogyan helyes? "Magába foglal" vagy "magában foglal"? Illetve, ha mindkettő helyes, akkor melyik milyen kontextusban? Indoklást is legyetek szívesek.

Figyelt kérdés
Köszi!

2021. júl. 20. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2021. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Mindkettő helyes.

Én úgy érzem a "magába foglal" az nagyon jelen idejű, mintha valami épp most foglalná magába egy újabb komponenset, nehezen tudok elképzelni egy beszélgetést ahol erre szükség lenne.

2021. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12%

A nyelv, az anayanyel olyan, hogy érzi az ember a különbséget.

No jó, Édesanyám szépen beszélt hozzánk, felénk mindenki értelmiségi lett minden külön dolog nélkül. De te tényleg nem érzed a saját kérdésedben a választ?????

2021. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3-as én elhiszem hogy hozzád édesanyád szépen beszélt, hozzám is, mi is mind értelmiségiek lettünk, viszont nem burokban éltem.

Gyerekként meg nem értettem hogy lehet hogy olyan könnyű dolgozatra 2-3 ast kapnak mások? Aztán felnőttként láttam hogy nem egyforma talentummal születunk. Ami nekem érzésre megy az másnak nem érezhető.

Olvastad a szép új világot? Alfak társadalma...

Mindenki máshogy értékes.

2021. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!