Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért van olyan vad íze a...

Miért van olyan vad íze a hekktörzsnek (részletek lent)?

Figyelt kérdés
Azt nem értem, ha elmegyek egy balatoni sütödébe ott sosincs ilyen erős mellékíze a halaknak. Eddig nem mertem tejben áztatni, mert a szakács ismerősöm szerint könnyen széteshet utána, és nincs is rá szükség. De lehet hogy ez a trükkje? Hiába lesz állagra tökéletes a sült halam érezni ezt a kellemetlen erős tengerízt benne.
2022. dec. 26. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jól letisztítva, nem friss vagy romlott.
2022. dec. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hol veszed? Fagyasztva veszed vagy frissen?

Rendszeresen eszek hekket, amit fagyasztva veszek boltban és semmilyen kellemetlen mellékíze nincs soha, és nem áztatom tejben!

Ha frissen veszed akkor ne vegyél többet onnan.

2023. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A fagyasztott hekktörzset boltban veszem. Vettem már aldiból, sparból is de mindegyiknek ilyen erős "tengeríze,, van. Készítés előtt alaposan megmosom, lepikkelyezem kiveszem a bélmaradványokat ha vannak. Szóval ezzel a résszel nem lehet gond és nincsenek lejárva sem.
2023. jan. 4. 12:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként paprikás lisztben sütöm és mindig tökéletes lesz az állaga.Még így is elfogy mert szeretem egyébként csak az a furcsa, hogy ez a kaviáros jellegű erős íz számomra szokatlan mert sok helyen ettem már hekket és azoknál is lehetett érezni, de nem ennyire.
2023. jan. 4. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!