Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Nagy tévhit hogy a pizza...

Nagy tévhit hogy a pizza olasz eredetű étel?

Figyelt kérdés
Mintha olvastam volna hogy jóval korábban voltak már hasonló ételek....

2023. ápr. 2. 07:56
 1/8 anonim válasza:
95%
Tudtommal olasz eredetű a pizza, csak az nem egészen olyan mint a street food amit te vagy én szoktunk enni
2023. ápr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Olaszországból származik a legenda szerint.De akár itthonról is indulhatott volna ha a kaparóra paradicsom szószt tettek volna
2023. ápr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Hasonló, kenyérlepényböl induló étel rengeteg helyen van, a pizza - amikor paradicsom és sajt van rajta - az egyértelmüen olasz ereedetü.
2023. ápr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

"A modern pizza feltalálását a nápolyi Raffaele Espositónak tulajdonítják, aki az 1780-ban alapított és ma a Pizzeria Brandi néven még mindig működő Pietro… e basta così sütődében dolgozott, és 1889-ben I. Umberto király és Margit királyné látogatása alkalmából különleges pizzát készített. A pizza az olasz nemzeti színekben készült: zöld (bazsalikom), fehér (mozzarella) és piros (paradicsom), és készítője a királynéról nevezte el. Ebből alakult ki a mai pizza."

[link]

De inkább:

[link]

2023. ápr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

"Nagy tévhit hogy a pizza olasz eredetű étel?"

"Mintha olvastam volna hogy jóval korábban voltak már hasonló ételek...."

Nem igazán értem, hogy hogyan sikerült kizárnod a lokáció legitimitását az idő dimenzió megkérdőjelezésével.

Fuck logic, ugye?

2023. ápr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A különféle lapos lepénykenyerek a legősibb kenyérfélék, melyek a világon szinte mindenhol megtalálhatóak (voltak). A mai pizzának nevezett ételek őse azonban egyértelműen olasz eredetű.

Azért írom azt, hogy az őse, mert ma már sok olyan ételt illetnek a pizza jelzővel, aminek kevesebb köze van az eredeti olasz pizzához, mint egy langallónak vagy melegszendvicsnek.

2023. ápr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
A nálunk elterjedt vastag tésztás pizza az amerikai eredetű. Az olasz pizza az teljesen más, de valóban az volt előbb.
2023. ápr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha azt nézzük 1000 éve is sütöttek lepényféléket kövön stb és tettek rá akár feltétet! De a mai Pizzának nevezett étel az olasz!
2023. ápr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!