Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A magyarok miért vannak odáig...

A magyarok miért vannak odáig a kajájukért?

Figyelt kérdés

Zsír, hagyma meg pirospaprika...ez jelenti itthon a kulináris élvezetet? Még a nagy nemzeti "ételünk" a lángos is rengeteg zsírban kisütött kelt tészta.

Most komolyan kérdem én, szüksége van ezekre a magyaroknak?

Szerintem nem...



#zsír #olaj #moslék #Nemzeti eledel #bőzsír
2023. ápr. 20. 20:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%
#20. Amúgy a tradícionális magyar konyha, a tradícionális magyar életmódra volt kitalálva és azzal működött vagy inkább kellett, mert nem irodai munkák voltak, hanem kemény fizikai munkák.
2023. ápr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
81%
Más nemzet ételei sem kimondottan egészségesek! Max a tengerparti, óceáni országok mondjuk új zéland stb ahol sokkal több halat esznek! Régen amúgyse az egészséges életmódról szólt a történet mikor a földeken dolgoztak, kellett az energia szalonnát, kolbászt stb ettek mégis éltek 100 évig! Mostanában divat ez az egészséges életmód csirkemell zöldséggel és kapa! De ha a kulináris élvezetet nézzük egy laktató babgulyás vagy körömpörköltnél nincsen jobb szerintem! Pl a gulyásba is van minden zölsdég, hús fűszerek mi kell több?
2023. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
59%
#8 Sajnos mi ilyenek vagyunk!😉 A pizzára én is teszek ketchup-ot! De nem csak én vagyok ilyen "elvont" mivel nálunk a helyi pizzériásnál is az asztalon alapból ki van téve az asztalra só, bors, ketchup! Akinek esetleg kell rá!
2023. ápr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
@22 Ez a "mégis éltek 100 évig" a világ baromsága. Minden faluban volt egy Marika néni aki sokáig élt, de ettől még 1900-ban 36.56 év volt a férfiak várható élettartama, 1950-ben 59.88, 2000-ben 67.11, 2019-ben meg 72.86. Duplázódott 120 év alatt. Az első adat alacsonyságában természetesen tényező a magas csecsemőhalandóság, de még azt kivonva is másfélszeres a várható élettartam.
2023. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
24# A magyar egészségtelen zsírós ételhez csak mellékesen fűztem hozzá a 100 évig élteket...De ha már itt tartunk...Hát nem tudom csak az én idős rokonságom meg az ismerősöket nézem! Hogy pl dédmamám élt 96évet földeken dolgozott stb még meg is itta a napi stampó pálinkát! Dédapám a 90 et élte meg! A mostani "fiatalabb" idős ismerős meg nyugdíj után ha megéli egyáltalán a nyugdíjt meghal 65 -70 évesen és az még jó arány is!De sok ismerős van aki 45-50 évesen hal meg és nem a cigi stb miatt hanem random rák stb! A várható éllett tartam max azért növekedett mert 100-150 éve sok betegségét nem lehetett pl gyógyítani! De a mai ipari, vegyszeres, agyon génezett csirkétől pl kétlem hogy tovább fognak élni az emberek...
2023. ápr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"de ettől még 1900-ban 36.56 év volt"


Ez így elég csalóka, mert ez köszönhető a magas gyermekhalandóságnak, háborúknak. AKik megélték a felnőttkort és nem haltak meg háborúban, azoknál ez a szám jóval magasabb volt.

2023. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%

@26 Írtam is a hozzászólás végén, hogy ez torzítja az adatokat.


@25 A másik 6 dédszülőddel mi a helyzet, akik sosem ismertél meg, mert 50 és 65 éves koruk között meghaltak?

2023. ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!