Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szerintetek ag izraeli, a...

Szerintetek ag izraeli, a török vagy a magyar lecsó a finomabb?

Figyelt kérdés

2023. jún. 14. 11:55
A kérdező szavazást indított:
Izraeli
Török
Magyar
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Erre csak az tud válaszolni, aki mindháromból evett már és lehetőleg mindhárom tökéletesen lett elkészítve. Mert minden ételt lehet jól és rosszul is elkészíteni.

Én imádom a magyar lecsót (a többit nem ismerem), de ettem már ebből is ocsmányat.

Ellenben ettem olasz, velencei módra készült "lecsót" padlizsánnal, eszméletlenül finom volt, mert jól volt elkészítve.

2023. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolóval értek egyet, de még az ízlések sem egyformák, lehet az a lecsó, amelyik az egyik embernek tökéletes, finom, abban a másik kifogást talál.
2023. jún. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A francia! :-)


Jól elkészítve mindegyik finom. A jól elkészített ételek ott szoktak elbukni, ha viszonyítod. Ha menememet, shakshukát, gyuvecset, ratatouille stb. fogyasztasz, de a magyar ízeket és állagot veszed alapul, mint etalon, akkor fanyalogni fogsz. De ha csak az ismerős íz a jó, akkor minek mást enni?


Egyébként a saját tapasztalatom (és lehet csak rám érvényes) a viszonyítás azonos ételeknél is érdekes eredményt hozhat.

Osztrákiában ettem életemben először spare ribst. Jó volt. Ízlett. Másnap egy másik étteremben is ugyanezt kértem. Másmilyen volt, és kicsit csalódtam. De biztos vagyok benne, ha fordított sorrendben találkozom ezekkel, akkor az ítéletem is fordított lett volna. A hasonlítgatással volt a baj, nem az étellel.

2023. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Magyar is van vagy 100 felé.
2023. jún. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 NTBS ***** válasza:
62%
Magyar.
2023. jún. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerb az eredeti, lengyel leczo a legelterjedtebb.
2023. jún. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zoltandudas ***** válasza:
100%
A kérdést nem lehet objektíven megválaszolni. Mindegyik lehet nagyon finom, de az már egyéni dolog, hogy kinek mi a finom.
2023. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyar
2023. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!