Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Akinek külföldi a párja, az...

Akinek külföldi a párja, az szokott neki magyar kajákat főzni? Ő nektek? Esetleg megtanultátok egymáséit is? Milyen nemzetiségű a partner, és mik azok a magyar ételek amiket szerettek?

Figyelt kérdés

Illetve milyen arányban szokott lenni az ő kultúrájából étel, a tiédből, illetve egyebek máshonnan?


Csináltok fúziós ebédeket, amikor pl a hús az egyik kultúrából, a köret a másikból?


Van olyan étel a másik kultúrájából, amit próbáltatok, de nem esztek meg?


Mióta vagytok együtt?


Ha gyerekek vannak, ők hogyan étkeznek? Megeszik a magyar ételeket?



2023. aug. 1. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez csak egy kétnapos kapcsolatban számíthat érdekes dolognak, utána természetessé válik.
2023. aug. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Aranygaluskás csirkemellet készítettem multkor a páromnak. Véletlen kettőt lapoztam a szakácskönyvben. Azt hazudtam, hogy ez a magyarok nemzeti eledele.
2023. aug. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
11 éve vagyunk együtt. Van, hogy magyaros ételeket főzök, de kissé atalakitva. Pl a pörkölt nalunk csirkemellből készül, bébi repaval, zöldborsóval, köretként pedig rizzsel. Nálunk a nemzetközi konyha megy inkább, én magam sem rajongtam sosem a hagyományos magyaros ételekért.
2023. aug. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vagyok de sajtos nokedli vagy burgonya gröstl-t szoktam.Vagy ha van leberkäse azt is sütők.
2023. aug. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

milyen kerdes ez? :-D


Ahogy az elsö irja ez tenyleg kb 2 napos kapcsolatban tema...


A parom osztrak en magyar. Külföldön elünk.

Kinai es indiai kajat eszunk altalaban mert az imadjuk :-D

2023. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1, mi hét éve vagyunk együtt, ebből lassan hatot együtt is éltünk, és még mindig vannak olyan receptek, amik kuriózum számba mennek.



Ma pl rakott krumpli lesz, ami szokott nálunk lenni kb kéthavonta. Vannak nyilván az ilyen szalonképes országimázs kaják, mint pl a tárkonyos csirkeragu leves, brassói, gomba paprikás, gulyás leves vagy egy meggyleves amiket amiket a párom is simán összedob ha épp olyanja van.



Most itt én az olyan kajákra gondolok, amit csak hétköznap otthon főz az ember. Például egy mákos tészta, rongyos tojásleves, töltött paprika, krumplipörkölt, pásztor tarhonya, spenót tojással, lecsó, tojásos nokedli...

Azok az ételek, amiket csak az ismer, aki ebben a kultúrában nevelkedett.


És persze emellett főzünk curryt, miso levest, chillit, olasz tészta ételeket, francia hagymalevest.

2023. aug. 2. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!