Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Kedvelitek az olasz konyhát?

Kedvelitek az olasz konyhát?

Figyelt kérdés
Mennyire szeretitek az olasz ételeket?

febr. 8. 13:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
39%
Imádom, a bolognai spagetti az egyik kedvenc ételem, nem tudok vele betelni! De amúgy mindhárom ismert ízvilágot (bolognai, milánói, carbonara) szeretem, és spagetti vagy lasagne, mindegy. Illetve néha szoktam venni a Sparban zacskós Knorr paradicsomos-mozzarellás pennét, ami lényegében száraz készétel, csak meg kell főzni.
febr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kifejezetten. Főleg friss alapanyagokból, háznál készítve.
febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
100%
Igen
febr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
100%
Finom az
febr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%

"Imádom, a bolognai spagetti az egyik kedvenc ételem, nem tudok vele betelni! De amúgy mindhárom ismert ízvilágot (bolognai, milánói, carbonara) szeretem, és spagetti vagy lasagne, mindegy."


Nem bántásból mondom, de szerintem keress pár recept videót olaszoktól, és próbáld ki azokat is, ahogy Nonno készíti.

Viszonylag egyszerű dolgok ezek, inkább a friss, minőségi alapanyagok adják az ízt, szóval fontos mit teszel bele.


Az olasz konyha nem ez a három íz. Ez az a három íz, amit a magyar menza megcsinál mint "olasz" ételt.



"Illetve néha szoktam venni a Sparban zacskós Knorr paradicsomos-mozzarellás pennét, ami lényegében száraz készétel, csak meg kell főzni."


Hát ez lehet gyors meg olcsó vacsora, de az olaszokhoz sok köze nincs. A hogy a knorr bögrés instant gulyás sem az a reprezentatív magyar konyha.


Ott is esznek minimalista kajákat, mint pl pastina, amit péntek este összeütsz abból ami van a szekrényben a beteg gyereknek.

febr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 NTBS ***** válasza:
49%
Nem különösebben.
febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legjobb igen
febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
69%

#15, tudom hogy nem csak ez a 3 íz, csak ezek ismertebbek nálunk!

Csak mert általánosságban nagyon jó az olasz konyha, azért még nem fogom feltétlenül minden ételüket végigkóstolni, a bolognai spagetti nekem a legjobb! Amúgy ma pont az volt az ebéd 😋

febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
80%

11. Az itthon ismert olaszosnak mondott ételek (milánói makaróni, tejszínes carbonara) nem azok. Milánóit nem is tudom, hogy lenne kint, sose láttam, pedig sokszor voltam. A bolognainak sem bolognai a neve. Tehát ezek ismertek nálunk, de az olaszoknál nem.


A kérdésre válaszolva ételfüggő. A tenger gyümölcseit nem bírom megenni és a paradicsomos pizzát sem szeretem. Az elkészítés is változó, ettem olyan pizzát, ami jól volt elkészítve és olyat is, ami nem. Hiába Olaszországban ettem. A tésztaételeket és a risottót szeretem. Ha csinálok itthon, akkor mindig eredeti olasz receptet keresek.

febr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
90%
19.vagyok, utánanéztem, tényleg nem létezik ott a milánói makaróni. Azt is olvastam, hogy nem is ismerik máshol a világon, csak itt nálunk.
febr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!