Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért nem népszerűek nálunk a...

Miért nem népszerűek nálunk a halételek? Az Únióban az átlag egy főre eső halfogyasztás 18kg/fő/év.

Figyelt kérdés
Tudom messze a tenger de csak a pörkölt, rántott hús, gulyásleves létezik?!
2011. jan. 15. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
A magyar édesvízi halaink nagyon finomak, de sajnos szálkásak, és a legtöbb embernek szálkafóbiája van. Pedig irdalással ez is kiküszöbölhető. A szálkamentes tengeri fajták (lazac, ton) számunkra luxusáron vannak. A pangasiust hadd ne minősítsem, talán még a hekknek lehetne esélye a magyar családoknál. Én mindenesetre mindenkit biztatnék a halfogyasztásra.
2011. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

mert a sültcsirke, húsleves, hortobágyi palacsinta, rakottkrumpli stb.. kajákkal mi a bajod? ne haragudj, de a szakácsok a tv-ben is mindig hangoztatják, a legjobb ha friss HELYI alapanyagokat használunk

nos, nekem a ponty mocsárízű, keszeget szoktam enni ha fogok, harcsából pedig paprikást csinálok de ennyi kb. (saját halastóból vannak, szóval tudom hogy a víz nincs tele minden szrral, nem úgy mint ott ahol a tengeri halakat amiket idehoznak kifogják.. igen marhaegészséges a halhús, amellett hogy drága és dugig van nehézfémekkel)

2011. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Semmi bajom a magyaros ételekkel. (ha valaki akkor én, viharsarki lévén ismerem igazán a magyaros konyhát) Viszont egy könnyű harcsánál nincs jobb.
2011. jan. 15. 19:18
 4/15 anonim ***** válasza:

Azért drágám, mert a pontynak 1700-1800 ft kilója a piacon, a a harcsának 2500 ft, a süllőnek 4500 ft...a busa a legolcsóbb, mi is ebből csinálunk mindent, nagyon finom.

Plussz, sokan nem tudják a halat megcsinálni.

2011. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kár volt feltenned ezt a kérdést,hiszen már a kérdésben adtál választ jóformán...

Tudniillik nagyon kevés Európában őshonos, édesvízi halfajta ehető-azaz nem mocsárízű-,és még kevesebb mondható finomnak...szerintem,ha nézünk valahol statisztikát,akkor drasztikus mértékben olyan országokban nagyobb a halfogyasztás (Nagy-Britannia,Skandináv államok,Spanyolország,Olaszország,Görögország,Horvátország stb), ahol alap,h. az emberek jelentős része foglalkozik a tengeri halászattal, így elérhető megannyi tengeri halfajta,és az ára sem olyan borzalmasan magas,mint itt...pl.: ha Norvégia fjordjai mentén,kifognak x lazacot,akkor kétlem,h. aranyárban árulnak,pár órával később az osloi halpiacon...ezért drága itthon a minőségi tengeri hal,akár étteremben,akár boltban...sajnos ez van; nem mi tehetünk róla...de az biztos,h. én személy szerint meg nem eszek 1 tál halászlevet,harcsapaprikást..vagy bármi ilyesmit...

2011. jan. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az a legnagyobb baj, hogy a boltokban főleg halastavi halakat lehet kapni, amiknek az íze összehasonlíthatatlan a folyami halakéval. A folyami halaknak sosincs mocsár ízük! Én imádom a halat, a halászlén kívül bárhogy készíthetik, én megeszem. Viszont én is jártam már úgy, hogy halastavi halat vettem, és annak valami förtelem íze volt. Ha az lett volna az első halevési kísérletem, biztos nem egyhamar próbálkoztam volna meg vele újra.
2011. jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi a baj a hortobágyi palacsintával és rakott krumplival? Edd még 10-20 évig és meglátod. Vagy inkább ne.


Valahogy megértem hogy a magyarok nem esznek túl sok halat - az édesvizi halak messze nem olyan jók, mint a tengeriek, a tengeriek meg ugye nem olyan olcsók, mint a rakott krumpli.

2011. jan. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nézz meg a Görög tengerparton egy elhízott embert és nézz meg egyet a Balatonon (ja nem oda már nem jár senki:D) Ott nem pocakosra híznak mint itthon ahol mindenki töltött káposztát meg rántott húst zabál kenyérrel meg Borsodival. pff
2011. jan. 23. 12:33
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
istenem.. begyöpösödött külföldimádó sznob vagy.. tipikus.
2011. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Indulj zabálni a sertéstarját. Proli!
2011. jan. 23. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!