Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A McDonald's miért ennyire...

A McDonald's miért ennyire töretlen sikerű?

Figyelt kérdés

Mondták többen, hogy valami titkos a fűszerezés, amit még nem tudtak megfejteni.

Van aki szerint van benne valami titkos cucc, ami a szervezetet hozzá szoktatja, és rá lehet szokni, mint a cigire.


Van rá magyarázat, hogy miért ennyire menő, és töretlen a McDonald's étterem?


2011. júl. 22. 12:46
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
52%
Ti a nátrium-glutamátról beszéltek, de ez akkora baromásg, Senkinek sem szokik hozzá a nyelve, nekem se, mégis eszek ha épp nincs időm a városba
2011. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy ha egy éven át csak uborkát eszel, vagy csak kenyeret, vagy csak szóját, abba ugyanúgy belehalsz... Mekis kajával még tovább is húznád, mint mással, mert valamennyire változatosabb.


Ez is akkora hülyeség "hogy egy évig azt ette, aztán belehalt." Minden kajától, még az ulracsúcsszuper egészséges kaja is megöl, ha semmi mást sem eszel, csak azt. Hiánybetegségnek hívják. Ennek a hüle szervezetnek mindenféle tápanyagra szüksége, és egyoldalú táplálkozásból nehéz bevinni.

2011. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
23%

Azért jár oda a sok fiatal mert azt hiszik,hogy ettől milyen menők lesznek.Beparkolnak a hividíjas új autóikkal és beslattyognak a mekibe :)


Szánalmas ez az ország :(

2011. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

13:15 ne haragudj, de ez tipikusan a valakitől azt hallottam pletykák rossz esete.

Az előbb említett ízfokozó van sokmindenben, meg pl. a szójaszószban.. szójaszószfüggőségről se hallottam még, de ilyen alapon akkor a kínai büfékbe is függőség miatt járnánk.

Az "évekig mekis kaja" pedig valószínűleg a Super size me film, amiben a srác (nem évekig) de mekis kaját evett és kikészült. Utána készült több más mekiskajás film is, amit láttam, épp fogyott a srác, és jobb lett a vérképe.

[link]



Én nem szeretem a mekis kaját, de az ilyen információkavarást még kevésbé :)

2011. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
32%
Mert megfizethető és világszínvonalú! De ez olyan, hogy ha a Hiltonba 1 hétig senki nem teszi be a lábát, nem fog bezárni! És a Meki sem! És azért szeretik az emberek, mert valljuk be, egyedi ízeket garantál. Még ha egészségtelen is!
2011. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim válasza:
12:53 Tudnád, hogy hányszor köpnek bele a kenyérbe és miből készül a párizsi szalámik és még egyéb dolog amit nap mint nap megemésztel...
2011. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok oda a gyorséttermi kajákért, sőt ha valamiért úgy alakul, hogy egymás után kétszer is eszem, utána jó ideig nem is kívánom.


De egy biztos: akárhol jársz a világban, pontosan tudod hogy mit kapsz és mennyiért. A gyerekeimnek is erősen korlátozva van, de nincs tiltva. Viszont kisebb gyerekekkel ha az ember megy valahová és a csemete megéhezik, akkor tudod hogy ott van gyerekülés és nem néznek rád mint egy tömeggyilkosra, ha a gyerek leejt egy sültkrumplit vagy kijön egy hang a szájából. Míg ha étterembe mész, akkor lehet, hogy a gyerek ugyanúgy csak a sültkrumplit csipegetné háromszoros áron plusz a borravaló, de vágják a pofákat ha megkérdezed hogy van-e gyerekülés.

Mi most voltunk külföldön, egy egész napos túrázás után gyerkőcők fáradtak voltak, éhesek, ott volt pár étterem, ahol ki tudja milyen kaját adtak és mennyiért, meg volt Meki. Ha van idő, szvesen keresgélek éttermet, de két nyűgös vánszorgó gyerekkel nem fogok étteremről étteremre járni, hogy ugyanolyan sültkrumplit egyenek többszörös áron. Ja, és ott a gyerekmenóhöz lehetett választani joghurtot vagy gyümölcsöket, pl. szeletelt almát, répát, ananászt és hasonlóakat.

2011. júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Nem akarom védeni a mekit, de tök mindegy, hogy mit eszel 1 évig, ha olyan magas só, zsír és cukor tartalma van, mint ami az ott található ételekben van.
2011. júl. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
74%

Hol is kezdjem.. Volt egy dokumentumfilm amiben benne volt, hogy mitől ilyen népszerűek ezek a gyorséttermek.


1, A gyerekeket már kiskoruktól rászoktatják erre, pl. menühöz kapható játékokkal, Amerikában az étterem mellé építenek jászóteret, hogy a szülők oda vigyék a gyerekeket, akik ha felnőnek ugyanúgy odaviszik a gyerekiket.

2, Az amitől "rászokik" az ember, az a sok ízfokozó, meg persze ha gyerekkorában sokat etetik ilyen kajákkal.

3, Olcsó, tudom most sokan nevetnek, mondjuk nem is Magyarországra gondoltam, de a Nyugati régiókban téyleg olcsónak számít, és most sokan csodálkozni fognak, de ami itt az órisái adag az Amerikában max közepesnek felel meg, pl. Amerikában a legkisseb kérhető adag 0,5l (ezt hogy igya meg egy gyerek? -_-) és a többi kajával is így van ez.


Szerencsére mi magyarok még nem tartunk ott mint az amcsik hála a kevés fizetésnek, meg hogy viszonylag későn kezdte meghódítani a magyar piacot a meki. Bevallom néha én is eszek itt 2-3 havonta, félévente meg degeszre tömöm magam a MOLkutas pontgyűjtős kártyából, de szerintem ennl többet ne is nagyon együnk ott, inkább keressünk fel egy jó hambist.

2011. júl. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
96%

"Azért jár oda a sok fiatal mert azt hiszik,hogy ettől milyen menők lesznek"


NA NE MÁRRR!:D:D Az még elmegy, hogy a cigizésre, alkoholra, bulizásra, szexre ezt mondjátok, de már enni is azért eszik az ember, h menő legyen?:D NE RÖHÖGTESSETEK MÁR, SZÁNALMAS VAGY.

2011. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!