Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogy készítitek/készítenétek...

Hogy készítitek/készítenétek paradicsomos, tengeri herkentyűs rizottót?

Figyelt kérdés

Étteremben ettem egyszer ilyet, és nagyon ízlett, ki szeretném próbálni, de nem találtam olyan receptet, ami hasonlított volna arra, amit keresek.

A rákot, kagylót stb. nem fagyasztottat tennék bele.

Van ötletetek?


2012. jan. 2. 20:47
 1/4 tetro ***** válasza:

tennék bele némi zöldséget, hagyma alap akár répa borsó, nagy lángon pirít. vajon mondjuk, fokhagymával. aztán erre rá a herkentyűk.

a rizst megfőzni úgy kell, hogy apránként adagolsz hozzá alaplevet. kb fél óra. de normális risottot csak jó rizsből lehet főzni. én általában arborioból szoktam. aztán belekeverek egy csomó sajtot, só, bors, sállállálá.

2012. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1,5 l vizben felforralsz 2 osszevagott repat, 3 paradicsomot, 1 baberlevelet, 1 szal egesz petrezselymet. Forras utan beleteszel 1,5 kg vegyes tengeri herkentyut (tisztitott hal, kagylo, rak). 10 percig fozod, majd a halhust kiszeded, a csontot fozod meg tovabbi 15 percig ( habot leszeded). Ezt az alaplet leszurod, a surujet kidobod.

Csinalsz egy feher rizotto alapot a szokasos modon, csak az elejen teszel bele fel edeskomenygumot, pici komenymagot, morzsolt chilit es safranyt is a serpenyobe. A fenti alaplevel keszited a rizottot. A vege fele kell csak hozzaadni a halat, rakot, kagylot. Amelyik kagylo zart marad, dobd ki. A vegen nem parmezannal kevered ki, hanem olivaolajjal, vajjal es citrom levevel.

2012. jan. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 3. 11:16
 4/4 mustafa33 ***** válasza:
Sehogy. A pikkelytelen vízi állatot meg ne edd. (Mózes, Mohamed törv.)
2012. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!