Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Halászlébe lehet tenni tengeri...

Halászlébe lehet tenni tengeri haltörzset?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szokás de most az van itthon és már sütöttünk paprikás lisztben, de még van pár darab, gondoltam halászlénak jó lesz.Esetleg nagy hülyeség?
2011. nov. 5. 20:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

Hát ha el akarod rontani!!

Tengeri halból nem lehet halászlét főzni.

2011. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mivel csak én magamnak főzök halászlevet, és a szálkát utálom, én abból főzöm. Nem bajlódok a kárásszal stb, hanem megveszek egy fagyasztott halászlé alapot, felforralom, teszek bele tőkehalat, és kész is. Azért csinálom így, mert az ízét nagyon szeretem, viszont anyukám meg nem igazán van oda érte. Magamnak meg miért vegyek meg pontyot vagy ilyesmi nagy halat? Jó nekem a filézett is, könnyebb is megenni.

2011. nov. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Halászlét nen lehet belőle csinálni !!! A halászlé magyar halból..

Csinálj belőle rakott halat :

Héjába főzd meg a burgonyát ,szeleteld fel. a tepsibe rakd le majd a sózott,borsozott halszeletet ted rá. tejszines citromos,tárkonyos besamelt rakj a halra .igy rétegezd az utolsó réteg krumpli legyen. a tetejére sajtot ,vagy tejfölt rakhatsz. kb 40perc alatt készre sül..

2011. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Francia ételt sem csinálsz magyar hozzávalókból, magyar kaját, hogy csinálnál tengeri halból? Igen hülyeség és rossz íze lesz. Kivéve, ha ilyen zacskós kajákon elvagy, mert akkor lehet ez is ízleni fog.
2011. nov. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Na igen de a családból csak én eszem egymagamnak meg kicsit húzós az ára.Köszönöm a válaszokat.Egyébként én is a dobozos 1 litereset szoktak felforralni és bele a hal.
2011. nov. 5. 20:43
 6/15 anonim ***** válasza:
Próbáld meg. Ha bejön, nem veszítesz semmit, ha meg nem, hááát legközelebb mással próbáod.
2011. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Lehet belőle levest készíteni, magyaros halászlét viszont nem érdemes. Van sok más "halleves", amikhez ez passzol jobban, és a mi édesvízi halaink kevésbé, érdemes inkább olyan leveshez felhasználni.

Most nincs már se kedvem, se energiám példákat írni, de a neten egy kis keresgéléssel lehet találni, főleg, ha más nemzetek receptjei között kutatsz.

2011. nov. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 doboszoli ***** válasza:
Ne tedd!
2011. nov. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
18%

Természetesen lehet!

A tengeri hal sokszorta egészségesebb, és még szálka sincsen benne.

Kb. 10 éve KIZÁRÓLAG tengeri halból csinálom én is a halászlét vagy inkább hallevesnek nevezném!

Természetesen nem "magyaros", de nem is volt az a cél.


***


Ne csodálkozzál, hogy itt mindenki megbotránkozik már a kérdésen is.

De azt is tudni kell, hogy a világ kulturáltabb országaiban, hányinger kapnának az u.n. magyaros kajáktól, mert annyira egészségtelen, hogy csak állatoknak adják.

(Azoknak se mindenhol!)

A halnak vannak a "nemes" részei, a még ehető részei, meg a hulladék.

Nálunk a hulladékból (feje, farka stb...) csinálják a halászlé-alapot.

(A magyar gyomor, meg elbírja...)


Amúgy nálunk az összes létező élelmiszer-ipari hulladékot még feldolgozzák és (pacal, párizsi, virsli, mirelitfasírt stb...) eladják és elfogyasztják.


Az meg senkit sem érdekel nálunk,

hogy bármelyik nyugati országban 20-30 évvel tovább élnek az emberek, pedig még az életükben nem ettek semmiféle zsírban tocsogó "magyaros" kaját.

2011. nov. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérlek tájékoztass, hol élnek 20-30 évvel tovább az emberek? És miért nem lehet saját receptekkel előállni? Ha a Kérdező igy szereti, egye igy - bár nem tudom miért tette ki kérdésnek, ha ezt már bevezette.
2011. nov. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!