Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Sushit lehet készíteni fagyasz...

Sushit lehet készíteni fagyasztott halból?

Figyelt kérdés
A sushihoz vettem friss lazacot, de kicsit sokat sikerűlt beszerezni. Ha felszeletelem vékony darabkákra és lefaggyasztom, lehet még nyersen fogyasztani?
2012. jan. 16. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, mert könnyen lehet töle ételmérgsezést kapni, a felolvaszott halat csak átsütve szabad fogyasztani.
2012. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szusihoz csak egész friss halat szabad használni, még olyat sem, ami pár órát állt már.


Ezen kivül BÁRMILYEN fagyasztott élelmiszert CSAK megfözve, vagy alaposan átsütve szabad fogysztani, mert enélkül veszélyes az egészségre.

2012. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó, azt hogy gondolod kivitelezni, hogy a hal "pár órát" se álljon?

Ezekszerint semmilyen halból se lehet készíeni, csak ha magam fogom ki és ott a vízparton azonnal elkészítem.



És mivan az eleve fagyasztva árúlt sushival?

2012. jan. 19. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet h most hulyeseget mondok de meg azt is hallottam h le szoktak fagyasztani a halat sushihoz h a nemkivanatos vendek kimuljanak.

Bar ha jol olvasom akkor a fagyasztott-kiolvasztott hal fogyasztasat akkor ajanljak csak ha a hal friss, jo minosegu volt fagysztas elott.

Es kiolvasztani csak hutoben tarolassal szabad.

2012. jan. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!