Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Tudnátok nekem jó kelt tészta...

Tudnátok nekem jó kelt tészta receptet adni? Olyat ami nektek bevált és gyakran sütitek. Köszönöm.

Figyelt kérdés
Nekem van egy receptem, ami fél kg lisz, fél csomag élesztő 3 dl tejben felfuttatva, 1 tojás, 10 dkg ráma, 10 dkg porcukor, pici só. Ez nagyon finom buktának, fahéjas kalácsnak, kakaós csigának, túrós batyunak. De másnapra kissé szikkadt lesz. Van olyan ami ugyanolyan puha marad? (ja és kihűlés után lefedtem folpackkal, úgyhogy nem értem miért szárazabb)
2012. febr. 6. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztosan jó a te recepted is, de én pl.csak a tojás (2 db)sárgáját teszem a kelt tésztába, és nem teszek bele zsiradékot.De a kelt tészták már csak ilyenek, másnapra kicsit bekeményednek. Az élesztős kevert tészták azok puhák maradnak.
2012. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáltad megmikrózni evés előtt?

Tegnap brióst sütöttem és mára az is kicsit szikkadtabb, de mikró 10 mp alatt megoldja.

Esetleg leírom a receptet ha gondolod de hasonló a tiédhez.

2012. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze, azt szoktam csinálni. Pl. ha szombaton du megsütöm, vasárnap reggelire a maradékot megmikrózom, s teával elfogy. Nekünk megteszi, de nagyikám azon kínlódott vajon miért szikkadt meg, mert szerinte nem kéne...

Én a 2 napos zsemlét, kiflit is megmikrózom és megpuhul. :)

2012. febr. 8. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor nagyika még nincs tisztában a mikro csodájával :)

(előző voltam)

2012. febr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát pedig van mikrója és szereti használni teát, kávét, ételeket melegíteni. :)

Meg hát a kelt tészták, péksütemények is "vissza gyengülnek" ha pár másodpercet kapnak benne. :)

2012. febr. 21. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!