Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Már kipróbált és bevált gofri...

Már kipróbált és bevált gofri tészta recepteket szeretnék kérni?

Figyelt kérdés
Kaptam végre egy gofri sütőt ami melegszendvics sütésre is alkalmas, de nincs gofri tészta receptem. Tudom a neten rengeteg van, de én olyat szeretnék ami nem tömör tésztájú, könnyű és lágy. Ezért várok már kipróbált és bevált recepteket.
2009. dec. 30. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Hozzávalók:


* 40 dkg liszt

* 1 csomag sütőpor

* 3 tojás

* 12 dkg sütőmargarin

* 1 csomag vaníliás cukor

* 12 dkg cukor

* csipet só

* 1/2 liter tej

* reszelt citromhéj


Elkészítés


A liszthez keverjük a sütőport. Hozzáadjuk a tojások sárgáját, a margarint, sót, vaníliás cukrot, cukrot, a 1/2 liter tejet, és a citrom héját. Jól összekeverjük. A tojások fehérjét keményre verjük, és beleforgatjuk a masszába. Azonnal süthetjük a gofrisütőben, kb. 4 perc alatt megsül. Csokipudingal, lekvárral nagyon finom.

Megjegyzés


Rakhatsz a tésztába durvára reszelt almát (de mértékkel, mert vizet ereszt), vagy mazsolát is.


Nekem tökéletesen bevált.

2009. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Kipróbálom. Még annyit megmondanál, hogy be kell e kenni valamivel a sütő belsejét sütés előtt?
2009. dec. 30. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem én vagyok az első, de igen, érdemes olajjal kikenni a sütőt. :)
2009. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon köszönöm. És mindenkinek B.U.É.K.!
2009. dec. 30. 18:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt a receptet ismerem, mint amit az első leírt, és csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy NAGYON-NAGYON JÓ A RECEPT, az ismerőseim akik ettek a gofrimból teljesen oda voltak érte!!! Szóval, ne is keress más receptet! Jó gofrizást és BUÉK! :)
2009. dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Ezt fogom megcsinálni természetesen. Annyit még megírnátok, hogy mit szoktatok rátenni? És mekkora adag kell a sütőbe a masszából? Nincs magyar tájékoztató a szerkezethez. A szendvics sütő része szuper mert az előbb csináltam melegszenyát és nagyon fincsi lett. De kb. egy merőkanálnyi? Vagy mennyi masszát tegyek a sütőbe majd? Én nutella, lekvár, bogyós gyümi, vagy befőtt és tetejére tejszínhab, vagy puding. Ezeket gondoltam feltétnek rá. Esetleg reszelt fahéjas-cukros alma és hab? És sósat is lehet csinálni? És tejföl meg sajt a tetejére? Ezt próbáltátok már? Köszi.
2009. dec. 30. 22:49
 7/8 anonim ***** válasza:

első vagyok

Mi édesen szeretjük baracklekvárral, tejszínhabbal, meg nutellával.

2010. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi kipróbálom :)
2010. jan. 6. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!